Право відмови громадян від ідентифікаційного номера через релігійні або інші переконання

Право відмови громадян від ідентифікаційного номера через релігійні або інші переконання

30.11.10

„В 1996 році Державною податковою адміністрацією України згідно Закону України “Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів” був створений автоматизований банк даних — Державний реєстр фізичних осіб – платників податків інших обов’язкових платежів, який забезпечує єдиний державний облік фізичних осіб, які зобов’язані сплачувати податки, збори, інші обов’язкові платежі до бюджетів та внески до державних цільових фондів. До його інформаційного фонду включаються індивідуальні ідентифікаційні номери, що надаються фізичним особам-платникам податків та інших обов’язкових платежів і зберігаються за ними протягом усього їх життя.

Використання ідентифікаційних номерів надає можливість державі призначати допомогу тим, хто дійсно її потребує, а податковим органам — виявляти тих, хто отримує доходи з різних джерел і не сплачують податки до бюджетів. Без використання ідентифікаційних номерів виконати це неможливо.

Ідентифікаційний номер з Державного реєстру є обов’язковим для використання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи в разі виплати доходів, з яких утримуються податки та інші обов’язкові платежі згідно з чинним законодавством України, укладення цивільно-правових угод, предметом яких є об’єкти оподаткування та щодо яких виникають обов’язки сплати платежів, відкриття рахунків в установах банків. Обов’язкове використання ідентифікаційного номеру необхідне фізичній особі, якщо вона є засновником юридичної особи, а також, при оформлені податкового кредиту.

Згідно Закону України „Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів” для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи заявою форми (№В1, №В2), зберігаються раніше встановлені форми обліку таких платників податків та інших обов’язкових платежів шляхом внесення до паспортів відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

У проекті Податкового кодексу України збережене право відмови громадян від ідентифікаційного номера через релігійні або інші переконання.

Зокрема, враховуючи інтереси віруючих та виходячи із положень статей 24, 35, 67 Конституції України та статті 4 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації”, а також те, що віруючі виступають проти присвоєння номерів людям і не виступають проти присвоєння номерів паспортам, посвідченням, заявам, свідоцтвам тощо, проблему відмов від ідентифікаційних номерів через релігійні переконання проектом Податкового кодексу України було запропоновано зняти шляхом повної відмови від використання ідентифікаційного номера фізичної особи для всіх фізичних осіб незалежно від релігійних переконань.

Для обліку доходів, податків та податкового контролю пропонується використовувати реєстраційний номер облікової картки фізичної особи – платника податків. Тобто це номер, який присвоюється документу, що подається фізичною особою для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів”.

ДПІ у Вижницькому районі

Головна сторінка / Консультаційний центр / Реєстрація та облік платників податків / Коментарі /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+