Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших

Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших

09.11.10

З 1996 року в Україні функціонує Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів (далі — Державний реєстр), який було створено на виконання Закону України » Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів » із змінами і доповненнями (далі? Закон).

Метою створення Державного реєстру є повний облік фізичних осіб, які сплачують податки та інші обов’язкові платежі, організація автоматизованої обробки інформації про сплату податків та інших обов’язкових платежів фізичними особами в режимі комп’ютерної мережі.

Інформаційний фонд Державного реєстру є складною інформаційною системою, що забезпечує якісно новий рівень обліку фізичних осіб.

Більшість розвинутих країн світу використовують систему обліку фізичних осіб за ідентифікаційним номером.

Використання ідентифікаційних номерів надасть можливість державі призначати допомогу тим, хто дійсно її потребує, а податковим органам — виявляти тих, хто отримує доходи з різних джерел і не сплачують податки до бюджетів. Без використання ідентифікаційних номерів виконати це неможливо.

Фізичні особи, які зареєструвалися у Державному реєстрі отримують картки фізичної особи-платника податків та інших обов’язкових платежів, в яких міститься ідентифікаційний номер.

Відповідно до Законів України „Про звернення громадян” та „Про інформацію” фізичні особи мають право звертатися до відповідних органів державної податкової служби та отримувати інформацію про себе, що міститься у Державному реєстрі.

Ідентифікаційний номер з Державного реєстру є обов’язковим для використання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи в разі виплати доходів, з яких утримуються податки та інші обов’язкові платежі згідно з чинним законодавством України, укладення цивільно-правових угод, предметом яких є об’єкти оподаткування та щодо яких виникають обов’язки сплати платежів, відкриття рахунків в установах банків.

Обов’язкове використання ідентифікаційного номеру необхідне фізичній особі, якщо вона є засновником юридичної особи, а також, при оформлені податкового кредиту.

Дані Державного реєстру використовуються виключно для обліку одержаних доходів, об’єктів оподаткування, повноти та своєчасності сплати податків та інших обов’язкових платежів.

Відомості Державного реєстру є інформацією з обмеженим доступом і надаються іншим державним органам відповідно до чинного законодавства.

Відділ масово – роз ‘ яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Реєстрація та облік платників податків / Коментарі /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+