Щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції

Щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції

09.07.12

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції» з урахуванням пропозицій Президента України.

Президент України повернув названий закон (реєстр. №9744) , який був прийнятий Верховною Радою України 24 травня 2012 року, з такими пропозиціями.

Президент України висловив зауваження про те, що неоднозначні тлумачення положень закону щодо встановлення звільнення програмної продукції від оподаткування податком на додану вартість, створюють ризики неоднакового його застосування на практиці та виникнення зловживань. У зв’язку із цим, Президент України пропонує в пункті 1 розділу І прийнятого закону визначити термін «програмна продукція».

Президент наголошує на тому, що пропоновані у законі процедури адміністрування встановлюваного режиму оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції є складними для бізнесу і містять корупційні ризики. За таких обставин Президент України пропонує утриматися від запровадження додаткових підстав для проведення органами державної податкової служби документальних позапланових виїзних перевірок суб’єктів господарювання, а також від одержання відповідного висновку Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України та виключити із закону відповідні положення.

Крім зазначеного, Президент України висловив застереження щодо встановлення законом пільгової ставки податку на доходи фізичних осіб у 5 відсотків (замість діючих ставок 15 та 17 відсотків) бази оподаткування. Таке запровадження пільгової ставки податку на доходи фізичних осіб для певної групи громадян за професійною ознакою, відповідно до пропозицій Президента, суперечить Конституції України, за якою громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом, а також нормам Податкового кодексу, за яким податкове законодавство України ґрунтується на принципі рівності всіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації. Також Президент України наголошує на тому, що зменшення ставки податку для окремих груп осіб призведе до певного зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Водночас, Президентом України звертається увага на те, що крім прямих втрат місцевих бюджетів, зниження у три рази ставки податку на доходи фізичних осіб для працівників ІТ-компаній може створити прецедент для ініціювання відповідних змін до податкового законодавства для працівників інших галузей, яким надаватиметься державна підтримка.

З огляду на наведене Президент України вважає неприйнятним зниження ставки податку на доходи фізичних осіб для працівників суб’єктів індустрії програмної продукції до 5 відсотків та пропонує виключити із Закону відповідні положення.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+