Щодо реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі (сума ПДВ більше 10 тис. грн.), яка виписана на фізособу — неплатника ПДВ

Щодо реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі (сума ПДВ більше 10 тис. грн.), яка виписана на фізособу — неплатника ПДВ

07.07.12

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. N 1246 (далі — Порядок N 1246).

Відповідно до пункту 4 Порядку N 1246 не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою.

Згідно із пунктом 8 Порядку Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 01.11.2011р № 1379, усі примірники податкових накладних, окремі особливості заповнення яких викладені в підпунктах 8.1 — 8.4 пункту 8 Порядку № 1379, зокрема, у разі поставки товарів/послуг неплатнику податку на додану вартість, залишаються в особи, що їх виписала.

Таким чином, податкові накладні, які відповідно до пункту 8 Порядку № 1379 залишаються у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, що зазначена в таких податкових накладних, не підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+