Щодо розуміння поняття «протягом року»

Щодо розуміння поняття «протягом року»

27.07.12

Стаття 120 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) передбачає, що за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Тобто, повторним порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі 1020 гривень згідно із пунктом 120.1 статті 120 Кодексу, буде несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів — для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

Таким чином, стаття 120 Кодексу не прив’язує термін «календарний рік» до можливості застосування повторного штрафу.

Також слід додати що :

— якщо порушеня мало місце до 01.01.2011р., але штраф за нього накладається після зазначеної дати, при наступному вчиненні аналогічного порушення воно вже розцінюватиметься як повторне ;

— якщо порушення було вчинено вперше в період з 01.01.2011р. по 30.06.2011 і за нього було застосовано штраф у розмірі 1 грн., то при повторному його вчиненні після 30.06.2011р. штрафна санкція визначатиметься в підвищеному розмірі як за порушення, вчинене повторно.

По даному питанню Наказом ДПС України від 06.07.2012р. №5923, затверджено Узагальнюючу податкову консультацію з окремих питань застосування штрафних санкцій за порушення норм Податкового кодексу України.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+