Тема „гарячої лінії” — порядок подання декларацій платниками єдиного податку

Тема „гарячої лінії” — порядок подання декларацій платниками єдиного податку

02.04.12

Дві години поспіль спілкувалася з платниками єдиного податку під час проведення „гарячої лінії” Марія Коцим’юк – начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці.

З набранням чинності змін до Податкового кодексу України, що стосуються оподаткування спрощенців пройшов уже квартал і якраз в цю пору платники готуються вперше подавати декларацію платника єдиного податку за новою формою. Під час даного заходу надійшло найбільше запитань, які стосувалися термінів подання декларації, а саме:

За якою формою платники єдиного податку подають звіт за перший квартал?

Наказом Мінфіну України від 21 грудня 2011р. № 1688 затверджено для платників єдиного податку нові форми податкових декларацій.

В які терміни звітують платники єдиного податку юридичні та фізичні особи?

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої групи є календарний рік і декларація подається до 9 лютого 2013 року.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої — четвертої груп є календарний квартал і декларація подається не пізніше 10 травня поточного року.

Який кінцевий термін сплати єдиного податку за перший квартал 2012р. для платників третьої та четвертої групи?

Платники єдиного податку третьої і четвертої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал, тобто за перший квартал 2012року не пізніше 18 травня.

Чи передбачено чинним законодавством несплата єдиного податку для у зв’язку з хворобою чи відпусткою для платників другої групи?

Нормами ПКУ визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Для подання заяви на відпустку чи надання листка непрацездатності необхідно звертатися до органу державної податкової служби за місцем реєстрації.

Для платників єдиного податку різних груп декларація однакова чи різна?

На сьогоднішній день чинні дві форми податкової декларації, перша для платників єдиного податку — фізичних осіб всіх груп, друга для платників єдиного податку — юридичних осіб.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+