Узагальнюючі податкові консультації були розглянуті під час проведення “гарячої лінії

Узагальнюючі податкові консультації були розглянуті під час проведення “гарячої лінії

24.07.12

Під час сеансу телефонної «гарячої лінії», який відбувся 18 липня на запитання платників податків відповідав перший заступник начальника ДПІ у м. Чернівцях Ярослав Городенський. Абонентів цікавили зокрема, питання щодо адміністрування податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, спрощеної системи оподаткування.

Як здійснюється податковий облік витрат при проведенні діяльності, не передбаченої статутом платника податку?

Витрати від операцій, проведених підприємством від діяльності, не передбаченої статутом, визнаються витратами за правилами, встановленими розділом ІІІ Податкового кодексу України за умови їх документального підтвердження, зв’язку із господарською діяльністю та визнання доходів від такої діяльності в податковому обліку.

Чи має право на витрати платник податку на прибуток, що придбав товари у фізичної особи – платника єдиного податку протягом ІІ – IV кварталів 2011, при їх реалізації після 31.12.2011?

У разі продажу придбаних протягом ІІ – IV кварталів 2011 року у платника єдиного податку-фізичної особи товарів, платник податку має право на включення витрат, що формують собівартість товарів, до складу витрат у звітному періоді, в якому визнано доходи від їх реалізації.

Чи має право платник податку на прибуток починаючи з І кварталу 2012 року амортизувати придбані у платників єдиного податку – фізичних осіб основні засоби (нематеріальні активи) протягом ІІ – ІV кварталів 2011 року?

У разі придбання протягом ІІ – ІV кварталів 2011 року у платника єдиного податку – фізичної особи основних засобів (нематеріальних активів), платник податку, починаючи з І кварталу 2012 року має право включити до складу витрат, визначених за правилами податкового обліку, нараховану амортизацію таких засобів (активів).

Для цілей амортизації приймається первісна вартість придбаного об’єкта основного засобу (нематеріального активу) за вирахуванням сум накопиченої амортизації станом на 01.01.2012.

За який період (за останній квартал поданого періоду чи з початку податкового періоду) платник податку на прибуток, який застосовує ставку 0 відсотків, повинен сплатити податок за загальною ставкою, якщо порушено будь-яку із умов для застосування нульової ставки?

Платник податку на прибуток, який порушив будь-яку із умов для застосування нульової ставки, оподатковує прибуток на загальних підставах за базовий податковий період в якому відбулось таке порушення та подає Декларацію № 1213 за такий податковий період.

Відділ взаємодії зі ЗМІ та

громадськістю ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+