Запитували на семінарі

Запитували на семінарі

Консультаційний центр

22.11.11

Державна податкова інспекція у м. Чернівці проведено черговий семінар для платників податків, під час якого, зокрема, розглядались питання подання звітності в електронному вигляді, застосування положень Податкового кодексу України та змін, які відбулися в частині адміністрування податків і зборів. Платники податків отримали відповіді на запитання, зокрема:

Чи необхідно визначати умовне постачання товарів при анулюванні реєстрації платника Податку на додану вартість?

Відповідно до п.184.7 статті 184 розділу V Податкового кодексу України із змінами та доповненнями якщо в останньому звітному (податковому) періоді на обліку у платника податку залишаються товари, при придбанні яких суми податку були включені до податкового кредиту, платник податку не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визнати умовне постачання таких товарів та нарахувати податкові зобов’язання виходячи із звичайної ціни відповідних товарів, крім випадків реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Чи має право на підвищену податкову соціальну пільгу особа, яка брала участь у бойових діях в Афганістані?

Так має. Платник податку, який є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у 2011 році має право на податкову соціальну пільгу у сумі 705,75 грн. на місяць.

Крім цього, інваліди I і II груп з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону № 3551, у поточному році мають право на максимальний розмір податкової соціальної пільги – 941 грн. на місяць.

За якою ставкою Національного банку України нараховується пеня?

Згідно із підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) пеня нараховується, зокрема, у день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого платником податків у разі виявлення його зниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПКУ, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження (абзац 2 пункту 129.4 статті 129 ПКУ).

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов’язань (підпункту 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 ПКУ).

Таким чином, при самостійному виявленні платником податків заниження суми податкового зобов’язання пеня нараховується на суму заниження та за весь період заниження (з дня настання строку погашення податкового зобов’язання відповідно до пункту 57.1 статті 57 Кодексу по податковій декларації, по якій виявлено заниження податкових зобов’язань, та за весь період по день фактичної сплати (включно) суми заниженого податкового зобов’язання) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+