Жодне питання громадян не залишилось без уваги

Жодне питання громадян не залишилось без уваги

28.10.11

19 жовтня поточного року відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з першим заступником начальника ДПІ у м. Чернівці Ярославом Городенським. Всі платники податків отримали кваліфіковані відповіді на поставлені запитання, зокрема:

Чи застосовується податкова соціальна пільга до вихідної допомоги у зв’язку із звільненням працівника, в тому числі при виході на пенсію?

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. У 2011 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1320 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 941 грн. х 1,4). Відповідно до пп.14.1.48 п. 14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу ІV ПКУ — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Отже, фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв’язку із звільненням, в тому числі при виході на пенсію має право на податкову соціальну пільгу за умови якщо розмір її місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати та інших прирівняних до неї виплат, не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

У якому розмірі справляється збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства з 1 серпня 2011 року?

Відповідно до змін, внесених Законом України від 07.07.11 №3609-VI до ст.3 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» з 1 серпня 2011 року ставка збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Чи відображається у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства витрати на придбання патентів. У якому звітному періоді необхідно відобразити такі суми?

Відповідно до п.152.1 ст.152 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та до поповненнями (далі – ПКУ) податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до розділу ІІІ “Податок на прибуток підприємства”, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Вартість придбаних патентів відображається у звітному (податковому) періоді, на якій припадає дія такого патенту, в межах суми, що не перевищує податкових зобов’язань з податку на прибуток від виду діяльності, для якої придбано торговий патент.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+