Зняття з обліку платників податків в органах державної податкової служби

Зняття з обліку платників податків в органах державної податкової служби

08.11.10

Державна реєстрація припинення юридичної особи та державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця здійснюється відповідно до Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі — Єдиний державний реєстр) запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Відповідно до Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 № 80 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.03.1998 за № 172/2612 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17.11.98 № 552), зі змінами (далі – Порядок обліку) юридичній особі, крім військових частин, у разі прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, уповноваженими органами чи судом, голові комісії з припинення (ліквідатору, ліквідаційній комісії тощо) чи особі, відповідальній за погашення податкових зобов’язань або податкового боргу платника податків у разі ліквідації платника податків, слід у 3-денний строк від дати внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення, подати до органу державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, такі документи:

заяву про припинення платника податків за ф. № 8-ОПП;

оригінал довідки за формою № 4 ОПП;

копію розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те засновницькими документами про ліквідацію;

копію розпорядчого документа про утворення ліквідаційної комісії.

Якщо стосовно платника податків до Єдиного державного реєстру не внесено запису про прийняття рішення про припинення, заява за формою 8-ОПП органом державної податкової служби не розглядається. Про це орган державної податкової служби інформує платника податків та пропонує йому подати повторну заяву після внесення такого запису до Єдиного державного реєстру.

Платники податків, для яких законом визначені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, подають заяву за формою 8-ОПП та документи у 3-денний строк після розміщення у визначених законодавством друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Таке оголошення пред’являється при поданні заяви за формою № 8-ОПП та його копія додається до заяви.

У зв’язку з проведенням реорганізації чи ліквідації юридичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Перевірка розпочинається протягом місяця після одержання першого із документів, який підтверджує факт прийняття рішення про припинення платника податків. Окрім того, відповідно до своїх повноважень органами державної податкової служби проводять відповідні заходи у зв’язку з припиненням платника податків. За результатами таких заходів після проведення документальної перевірки та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених податкових зобов’язань такого платника податків відповідальні працівники таких підрозділів (органів) підписують обхідний лист або готують відповідний висновок. Обхідний лист не підлягає видачі платникам податків.

Якщо платником податків подавалась заява за формою № 8-ОПП, то після проведеної перевірки платника податків та його відокремлених підрозділів та завершення проведення інших заходів органами державної податкової служби платнику податків видається (направляється):

1) повідомлення про наявність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) за формою № 10-ОПП (додаток 10), якщо після проведеної перевірки платника податків встановлено факт заборгованості його перед бюджетами;

2) довідка про відсутність заборгованості по податках зборах обов’язкових платежах за ф. № 22-ОПП, у разі:

відсутності заборгованості платника податків та його відокремлених підрозділів перед Державним бюджетом України та місцевими бюджетами з податків, зборів (обов’язкових платежів), які контролюються органами державної податкової служби;

наявності повідомлень від фінансових установ про закриття всіх рахунків такого платника податків, у тому числі відкритих через відокремлені підрозділи;

повернення до органу державної податкової служби оригіналів документів, що видані платнику податків та його відокремленим підрозділам (свідоцтва, патенти, довідки за формою № 4-ОПП, інші довідки тощо) і підлягають поверненню відповідно до законодавства, а також засвідчені копії цих документів, якщо такі видавались та підлягають поверненню до органу державної податкової служби.

Довідка за ф. № 22-ОПП є одним із документів, які подаються для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. Довідка за формою № 22-ОПП є дійсною протягом тридцяти календарних днів від дня їх реєстрації в органі державної податкової служби.

Після завершення строку дії довідки за формою № 22-ОПП повторна довідка видається органом державної податкової служби протягом місяця від дня отримання звернення платника податків про заміну довідки у такому самому порядку, як і попередня довідка.

Щодо платників податків, державна реєстрація припинення яких здійснюється згідно з Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», підставою для зняття їх з обліку в органах державної податкової служби є надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи або державної реєстрації припинення діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру, внесеного на підставі реєстраційної картки, на проведення державної реєстрації припинення чи рішення суду.

Щодо платників податків, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, до Єдиного банку даних юридичних осіб уноситься запис про припинення на підставі відповідних відомостей (інформації) від реєструючого органу чи з ЄДРПОУ.

Зняття з обліку фізичної особи – підприємця як платника податків здійснюється в порядку, відповідному для платників податків – юридичних осіб. Особливістю є лише те, що фізична особа після прийняття рішення про внесення до Єдиного державного реєстру запису щодо прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності подає до органу державної податкової служби, у якому вона зареєстрована як платник податків, такі документи:

заяву про припинення платника податків за ф. № 8-ОПП (додаток 8);

оригінали документів, що видаються органами державної податкової служби платнику податків (свідоцтва, патенти, довідки за формою № 4-ОПП, інші довідки тощо) і підлягають поверненню до органу державної податкової служби, а також завірені органом державної податкової служби копії цих документів, якщо такі видавались та підлягають поверненню до органу державної податкової служби.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та

aзвернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Реєстрація та облік платників податків / Коментарі /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+