Зустрічі з підприємцями „Калинівського ринку” стали традиційними

Зустрічі з підприємцями „Калинівського ринку” стали традиційними

Зустрічі з підприємцями „Калинівського ринку” стали традиційними

Консультаційний центр

03.08.11

03.08-4 Податківці міста продовжують активно роз’яснювати норми Податкового кодексу задля забезпечення зворотнього зв’язку з суб’єктами господарювання.

Так, під час проведення консультаційного дня, який відбувся 29 липня, чернівецькі податківці провели опитування серед приватних підприємців «Калинівського ринку» для узагальнення громадської думки щодо вдосконалення діяльності податкової інспекції. Крім того, підприємці змогли отримати відповіді на свої запитання:

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування подати уточнюючу декларацію про доходи за минулий період?

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Згідно із п. 46.5 ст. 46 розділу ІІ ПКУ форма податкової декларації встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України. При цьому, п. 46.6 ст. 46 розділу ІІ ПКУ передбачено, що до визначення нових форм декларації (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинним форми декларації (розрахунків), чинні до такого визначення. Відповідно до п. 50.1 ст. 50 розділу ІІ ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної декларації та обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Враховуючи те, що нормами чинного законодавства не встановлено окремої форми уточнюючого розрахунку для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, які самостійно виявляють помилки, що міститься у раніше поданих деклараціях, то з метою запобігання порушення норм ПКУ такі платники податків мають право подати декларацію за встановленою формою з позначкою «Уточнена» із зазначенням уточнених показників.

Чи потрібно ФОП платнику ЄП укладати трудовий договір з членами своєї сім’ї, які будуть його найманими працівниками?

Згідно зі ст. 1 Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» суб’єкти малого підприємництва — фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів від здійснення підприємницької діяльності за єдиним податком шляхом отримання Свідоцтва про сплату єдиного податку при обов’язковому додержанні відповідних умов, зокрема про те, що у трудових відносинах, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за календарний рік не перевищує 500 тис. грн. У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім’ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. Тобто, Указ регламентує саме трудові відносини СГ та найманої особи. Відносини суб’єкта підприємницької діяльності і найманих працівників регулюються трудовим та цивільним законодавством. Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг громадянином може здійснюватись як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема, на підставі цивільно-правового договору. Згідно із статтею 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства чи уповноваженим ним органом або фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, уповноважений ним орган або фізична особа зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін. Також на всіх працівників, які працюють у фізичної особи понад п’ять днів, ведуться трудові книжки.

Суб’єкт малого підприємництва — платник єдиного податку згідно із законодавством не може залучати для здійснення підприємницької діяльності осіб, включаючи членів своєї сім’ї, з якими не укладено трудові договори, оскільки це порушує умови, що дають змогу застосовувати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, та є порушенням трудового законодавства. Якщо платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці, то на кожну особу, включаючи членів його сім’ї, які перебувають з ним у трудових відносинах, він зобов’язаний отримати у податковому органі довідки про трудові відносини з платником єдиного податку. Довідка повинна бути на робочому місці названих осіб та пред’являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні функціональні повноваження на здійснення перевірки

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

Зустрічі з підприємцями „Калинівського ринку” стали традиційними