Кредитні картки з пільговим періодом

Кредитні картки з пільговим періодом

Кредитні картки з пільговим періодом з’явилися в Україні не так давно — це сталося в 2005 році. Але такий новий вид кредитного продукту став справжньою революцією в банківському секторі і удостоївся звання продукт року.

Для того, щоб розібратися з усіма плюсами і мінусами такої кредитної картки, необхідно спочатку зрозуміти взагалі, що таке кредитні картки з пільговим періодом? Отже, — це кредитна карта, по якій банк встановлює певний часовий проміжок безпроцентного користування коштами в межах кредитного ліміту. Якщо вже зовсім просто, то ви користуєтеся грошима, але нічого за це не платите протягом пільгового періоду, якщо до його закінчення змогли погасити повну суму заборгованості, витрачених коштів.

Пільговий період встановлюється кожним банком на свій розсуд самостійно. Треба сказати, що в середньому терміни пільгового періоду у російських банків встановлені в розмірі 50-55 днів.

↑ к содержанию

Плюси кредитних карт з пільговим періодом

Основний плюс полягає в тому, що у позичальника є унікальна можливість, надана самим же банком, щоб використовувати кредитні кошти, але нічого за це не платити. Для цього треба лише дуже скрупульозно все розраховувати і чітко стежити за закінченням пільгового періоду. Природно, треба мати джерела вступників коштів, щоб погашати заборгованість по кредитній карті.

Зазвичай власники карт з пільговим періодом мають можливість брати участь у численних акціях, а також отримувати бонуси за низкою програм від партнерів банку. Справа в тому, що з подібних карт в ряді випадків банки отримують кошти у вигляді комісій від транзакцій. Виглядає це таким чином: компанія-партнер укладає договір з банком на надання знижки або бонусу його клієнтам, які здійснюватимуть покупки у партнера по кредитній карті. А банк при цьому буде також одержувати комісії від всіх вироблених транзакцій за такими операціями.

Термін дії кредитних карт з пільговим періодом досить значний і зазвичай він становить 2-3 роки.

Крім того, протягом усього цього періоду держателі отримують можливість відновлення в постійному режимі кредитної лінії в межах ліміту. Тобто можна протягом усього періоду дії картки неодноразово отримувати кредити по карті, яку оформили один раз і також один раз пройшли всі процедури перевірки та збору документів.

↑ к содержанию

Мінуси кредитних карт з пільговим періодом

Основний мінус полягає в тому, що банки встановлюють по таких картах свідомо більш високий відсоток, оскільки це привабливий для позичальників продукт і таким чином є можливість отримати додаткові вигоди.

Наступний мінус, а вірніше введення в оману позичальників, криється в самому пільговому періоді. Справа в тому, що будь-який з позичальників, звертаючись до подібного продукту вважає, що тривалість пільгового періоду починає свій відлік з моменту здійснення витрат коштів з картки. І в цьому є глибока помилка. Справа в тому, що у різних банків є свої хитрощі в розрахунку пільгового періоду. Одні, наприклад, встановлюють його розрахунок з першого числа місяця. Це означає, що зробивши покупку 26 числа, ви можете сміливо віднімати з покладеного вам пільгового періоду 26 днів і робити всі розрахунки через що вийшов період, якщо не хочете сплатити відсотки.

Інші ж банки починають відраховувати пільговий період з дня надання щомісячної виписки по кредитній карті.

Ось такі хитрощі і прийоми застосовують банки, які має намір вводять в оману позичальника. У цьому зв’язку ще раз рада, яка вже набив оскому: завжди вкрай уважно варто читати договір, нічого не випускаючи з виду.

↑ к содержанию

Топ 10 кредитних карт українських банків

top

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+