2 кроки для отримання кредитної історії

2 кроки для отримання кредитної історії

Кредиты

kreditna-istoriya-otrymaty

Перевірити чи дізнатися свою кредитну історію рано чи пізно доводиться всім, хто хоча б раз звертався в банки за кредитом. Банки видають кредит без довідки про доходи та поручителів, як правило, вимагають кредитну історію. Прошу зауважити, що не важливо з якою метою отримувати кредитну історію (для банків або самостійного ознайомлення). Для початку розвіємо міфи: Кредитна історія …

Перевірити чи дізнатися свою кредитну історію рано чи пізно доводиться всім, хто хоча б раз звертався в банки за кредитом. Банки видають кредит без довідки про доходи та поручителів, як правило, вимагають кредитну історію.

Прошу зауважити, що не важливо з якою метою отримувати кредитну історію (для банків або самостійного ознайомлення).

↑ к содержанию

Для початку розвіємо міфи

Кредитна історія зберігається тільки в кредитному бюро. Якщо сусід вас пробив через «чорний список банківських боржників», то це «чорний список», але ніяк не кредитна історія.

Кредитна історія формується лише за вашою згодою — як правило в бланку на отримання кредиту варто про це зробити відітку.

Перевірити кредитну історію онлайн і завантажити через інтернет ніяк не можна.

Тільки особисто Ви можете її отримати в кредитному бюро.
Процес отримання кредитної історії тільки на перший погляд здається незрозумілим і довгим. На ділі все ні так вже й складно.

↑ к содержанию

Інструкція, як отримати кредитну історію

1. Отримати список кредитних бюро — переконатися, що кредитна історія існує.

Якщо думаєте, що єдина база кредитних історій існує, то помиляєтеся. У ЦБ ведеться база даних кредитних бюро ЦККІ, де відображається ПІБ позичальника і кредитне бюро (або декілька), в якому зберігається кредитна історія даного позичальника. Таким чином в єдиному місці зібрана зв’язок між позичальниками і бюро. Робити запит до бази можуть тільки кредитні установи, тобто банки та кредитні бюро.
Тому, що б дізнатися, чи існує кредитна історія взагалі, треба звернеться в будь-яке відділення будь-якого банку і написати заяву на надання списку кредитних бюро, де сформована ваша кредитна історія.

Від 15 хвилин до трьох днів вам нададуть список бюро, в які треба звертатися для отримання кредитної історії. Ця послуга платна і складає в середньому близько 100-150 грн.

Якщо пам’ятаєте код суб’єкта кредитної історії, то отримати список бюро краще самостійно.

Якщо відповідь від ЦККІ складається з: Відповідна інформація не знайдена. Уточніть реквізити запиту — це означає, що кредитна історія не існує:
Не давали своєї згоди при отриманні кредиту

credit_history

Ввели неправильні дані

Якщо впевнені, що всі дані коректні, то у вас немає кредитної історії. Якщо кредит у банку брався до 2006 року, то ніякої мови про кредитну історію йти не може, тому в Росії ще не існував закон про кредитні історії.

2. Звернутися в кредитне бюро

Після отримання списку бюро (там же будуть вказані адреси та телефони), треба звернутися безпосередньо в ті бюро, в які вказані у списку. Тільки у них зберігається ваша кредитна історія.

У кожному бюро знаходиться історія певних банків з якими вони співпрацюють. 

Отримати кредитну історію з бюро можна трьома шляхами:
Під’їхати особисто в бюро, написати заяву, забрати від 1 хвилини до 10 днів.
Відправити нотаріально завірена заява по Поштою Росії. Заява пишеться у вільній формі на ім’я генерального директора бюро, але як правило на сайті будь-якого бюро представлені бланки заяв.

Відправити заяву заверительной телеграмою. Цю послуга надається на пошті. Але краще зателефонуйте за раніше в бюро і запитайте, чи приймають вони телеграми.

↑ к содержанию

Як отримати кредитну історію (для новачків)

kreditna-istoriya

Отримати кредитну історію не так вже й складно. Давайте ще раз підсумуємо.

Етапи отримання кредитної історії

  1. Звертаєтеся в банк, пишете заяву на надання списку бюро
  2. Звертаєтеся в ці бюро
  3. Отримуйте кредитну історію

Кредитна історія раз на рік з одного бюро надається БЕЗКОШТОВНО. Якщо вас просять за що платити, то пригрозіть подачею до суду чи скаргою в ЦККІ. 

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+