Чому потрібно повертати кредит?

Чому потрібно повертати кредит?

Кредиты
Не секрет, що несплата відсотків за кредитом і самого кредиту може обіцяти серйозні проблеми для позичальників. Все може починатися зі дзвінків та візитів наполегливих колекторів, а закінчуватися арештом майна або навіть тюремним ув’язненням. Тому дуже важливо знати свої права і права банку з цього питання.

Навряд чи сьогодні знайдеться банк, у якого немає проблемних боргів і прострочених заборгованостей. Вони можуть з’являтися з різних причин. Деякі позичальники просто втрачають можливість обслуговувати кредит через втрати основного джерела доходу або загального погіршення матеріального стану. Однак можна зустріти тих, хто навмисно вводить в оману банк, приймаючи на себе зобов’язання, але не виконуючи їх надалі.

 

↑ к содержанию

Можливості банку

Більшість банків нагадують своїм клієнтам про необхідність сплати боргу в перші дні відсутності платежу. Часто причиною такої затримки буває забудькуватість, тому виплати проводяться досить швидко.

Якщо гроші не надходять, то банк починає процес переговорів з позичальником. Як правило, в якості стимулу може виступати штрафи та пеня, що нараховуються за кожен день прострочення. У випадках, коли прострочення платежу повторюється не один раз у банку є право вимагати від клієнта сплати всієї суми кредиту та штрафів.

 
кредиті

↑ к содержанию

Дії колекторів

Коли згода між клієнтом і банком не досягається, то останній може продати борг колекторському агентству, що спеціалізується на стягнення таких заборгованостей.

Колектори використовують різні способи переконання людини для сплати коштів. Часто використовуються телефонні дзвінки, повідомлення, листи по електронній пошті. Деякі агентства дозволяють собі дзвінки серед ночі і заходи психологічного тиску на неплатника і його родичів.

Проблема регулювання дій колекторів стоїть дуже гостро сьогодні. Незважаючи на це вже розробляються закони, в яких будуть прописані штрафи для агентств, що порушують правила спілкування з неплатниками.

 

↑ к содержанию

Рішення через суд

Заборгованість за кредитом може бути оплачена і після суду в рамках цивільного процесу. У разі винесення вердикту на користь банку, то примус до погашення боргу лягає на плечі судових приставів.

В рамках виконавчого провадження у приставів є право на арешт майна неплатників. Кошти, виручені в результаті продажу арештованого майна, підуть на користь сплати боргу. Також буде реалізовано майно, під яке брався кредит готівкою, якщо такий є.

Варто врахувати і те, що пристави не вправі забрати єдину житлоплощу, якщо для її придбання не бралася іпотека, предмети побуту, а також майно, необхідне для здійснення робочої діяльності.

У серйозних випадках несплати позичальнику загрожує кримінальне покарання. Так, передбачено до двох років позбавлення волі.

 

↑ к содержанию

Ховатися від банку чи ні?

При зміні фінансового стану, втрати робочого місця, серйозному захворюванні і інших причинах краще відразу зв’язатися з банком і повідомити про це. При наявності хорошої кредитної історії вам можуть піти на поступки і змінити графік платежів.

Однак головною рекомендацією в даному випадку є адекватна оцінка своїх можливостей ще до того, як ви взяли швидко кредит.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+