Молодість в кредит

Молодість в кредит

Кредиты

1376123472

Згідно з даними БКІ «Еквіфакс», частка позичальників до 26 років у Росії останні три роки неухильно зростає. При цьому стрімко знижується частка позичальників віком від 41 до 50 років. Експерти пов’язують таку тенденцію із зверненням банків до нових клієнтських сегментів і зростаючою фінансовою грамотністю молодих людей.

Вік згоди

У період з грудня 2011 року по грудень 2013 року планомірно зростала кількість позичальників у віці до 26 років — з 7,91% до 14,13% серед чоловіків та  із 6,54% до 10,39% серед жінок. Частка більш дорослих кредитних клієнтів банків, відповідно, знижувалася. Причому найбільше падіння за ці роки показала категорія позичальників обох статей у віці 41-50 років (з 20,77% до 18,71% у чоловіків і з 22,5% до 20,81% у жінок). Такі дані надало бюро кредитних історій «Еквіфакс Кредит Сервісиз» (у його базі більш 136 700 000 кредитних історій).

Самою численною аудиторією для кредиторів є споживачі фінансових послуг у віці 31-40 років, але і їх частка знижується з часом. На поточний момент таких позичальників серед чоловіків 30,13%, а серед представниць прекрасної статі — 26,29%. Сама нечисленна категорія позичальників — до 21 року (1,37% чоловіків, 1,42% жінок), на другому місці за цим показником споживачі у віці «60 плюс»: їх 3,77% і 8,39% відповідно.

 «Наші аналітики помітили, що серйозно загальмувалися видачі найулюбленішим і надійним банківським категоріям позичальників — чоловікам і жінкам у віці від 31 до 40 і від 41 до 50 років, — коментує генеральний директор« Еквіфакс Кредит Сервісиз »Олег Лагуткін. — Зв’язуємо ми подібне «гальмування» з тим, що дані стабільні категорії вже неабияк закредитовані і продовжувати видавати їм кредити вже не представляється можливим. А ті, хто не відчуває кредитного навантаження, з великою часткою ймовірності «потрапив в історію» — допускав прострочення, заробив погану кредитну історію і став для банків персоною нон-грата ».

За оцінками Лагуткина, поки відсоток молодих позичальників у загальній масі таки незначний — трохи більше 1%. Банки намагаються виховати в молодому поколінні «кредитну свідомість». Традиційно категорія позичальників до 21 року вважається ненадійною — більшість з них не закінчили вуз, мають нестабільний дохід і в цілому досить вітряно ставляться до термінів виконання кредитних зобов’язань.

↑ к содержанию

Омолоджуюча дія

Член правління ДжіІ Мані Банку Ельман Мехтієв вважає, що позичальники «молодіють» по всьому світу. І пов’язано це з ростом не тільки культури споживання, але також доходів населення. «У старшому віці люди починають заробляти достатньо, щоб не користуватися позиковими коштами, і тому обирають шлях накопичення. Ну а молоді клієнти зараз, навпаки, більш просунуті і починають кредитуватися раніше, ніж це робили їхні батьки », — говорить банкір.

У свою чергу заступник голови правління банку «Ренесанс Кредит» Тетяна Хондр вважає, що «омолодження» позичальників відбувається у зв’язку з підвищенням рівня фінансової грамотності молодого населення нашої країни: юні споживачі швидше звикають до нових реалій, охочіше освоюють і використовують нові продукти та послуги, в тому числі і різні фінансові інструменти. Крім того, в останні три роки банки періодично знижували мінімальні вимоги щодо віку позичальників, що також могло сприяти збільшенню числа молодих клієнтів.

Підтверджують статистику і в Альфа-Банку. «У нашому банку простежується схожа статистика. Молодих позичальників в банки з кожним роком приходить все більше, хоча найчастіше вони беруть кредити на менші суми. Молода аудиторія в рази швидше відгукується на нововведення, поява нових гаджетів. З урахуванням цього факту, молодь більш охоче бере кредити на ці гаджети і взагалі легше починає «позикове» життя. Для того щоб кредит на якусь новинку взяв більш доросла людина, йому все-таки потрібно більше часу на обдумування, — міркує старший віце-президент, директор з розвитку бізнесу споживчого кредитування і стратегічних партнерств Альфа-Банку Дмитро Жиздюк. — Таким чином, приплив більшого числа молодих позичальників в банки в чому диктується особливістю поведінки різних вікових груп клієнтів, а не кредитними організаціями ».

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+