Наскільки важлива кредитна історія?

Наскільки важлива кредитна історія?

Кредиты

Наскільки-важлива-кредитна-історія

Багато хто з нас вже коли-небудь брали кредити. Багатьом це ще тільки належить. У кожному разі, західна модель життя мало-помалу докотилася і до наших країв. Дуже часто «іноземні фішки» приживаються в наших країнах в кілька спотвореному вигляді. Швидше за все, це відбуватиметься через неуцтво в даних сферах, як представників банків, так і споживачів.

Для того, щоб вміти розрізняти дійсно вигідні, або, принаймні, нормальні для Вас пропозиції від свого роду фінансових «капканів» з красивою рекламою і щоб не дати себе обманювати, вам необхідно знати багато, а краще всі тонкощі споживчого кредитування.

У нашій країні щодня зростає попит на споживче кредитування. В основному люди беруть кредит виходячи зі своїх можливостей, наприклад, ті, хто має більш високий рівень доходу, може дозволити собі взяти кредит на автомобіль або ж оформити іпотеку на житло. Інші обмежуються побутовою технікою, комп’ютерами, мобільними телефонами або меблями. Виходячи з цього, якщо в другому випадку вам знадобиться тільки паспорт, то у випадку з кредитом на покупку машини або квартири, потрібна ще довідка про доходи і додаткове посвідчення особи, наприклад, закордонний паспорт.

Не варто також забувати про те, що річна процентна ставка по кредитах також має суттєві відмінності для тих, хто прийшов тільки з паспортом і тих, хто надав довідку про доходи. Причому, чим вище рівень доходу споживача, тим нижче його процентна ставка по кредиту.

Більш платоспроможним громадянам можуть істотно знизити ставку, тоді як тим, хто тільки з паспортом, навпаки, підвищити до 30-40%. Для наочності, у більш розвинених країнах рівень процентної ставки — 4-6%.

Не менш важливим аспектом знань про кредитування є кредитна історія. Справа в тому, що коли Ви берете кредит, на вас заводять документи або вашу кредитну історію, які зберігаються в кредитному бюро або бюро кредитних історій. Відомості в них найрізноманітніші, від ПІБ, паспортних даних та ідентифікаційного номера, до адреси прописки разом з адресою фактичного місцезнаходження або відомостей про державну реєстрацію приватного підприємця, якщо ви таким є.

Докладніше про те, щот аке кредитна історія читайте на цій сторінці https://dpa.cv.ua/kredityi/shho-take-kreditna-istoriya.html

Говорячи простою мовою, тим, хто видає кредити бажано знати все про Вашу кредитне минуле, тобто мати найповніше уявлення про вашу кредитну історію. У бюро кредитних історій ретельно відстежують безліч даних по вашим минулим і сьогоденням кредитами. Фіксуються сума зобов’язання на дату укладення кредиту, строк виконання зобов’язання, строк сплати відсотків, зміни та доповнення до договору, дата і сума фактичного виконання зобов’язань в повному або неповному розмірі, погашення кредиту за рахунок забезпечення, якщо позичальник не виконав своїх зобов’язань за договором, факти розгляду судом спорів за договором, інші дані. Всі ці відомості отримують з державних органів або від інших банків, у яких Ви брали кредити раніше. Також існує і якась «закрита» частина кредитної історії, де фіксуються відомості про самих різних джерелах формування та користувачах кредитної історії.

Ви, як суб’єкт кредитної історії, тобто, позичальник, у праві звернутися в бюро кредитних історій з приводу своєї кредитної історії раз на рік безкоштовно і скільки завгодно разів за певну плату. Отримавши свою кредитну історію, Ви можете оскаржити її зміст, шляхом подачі заяви в кредитне бюро. У цьому випадку, бюро зобов’язане відреагувати протягом 30 днів з моменту подачі заяви.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+