Що таке кредитна історія

Що таке кредитна історія

Кредиты

 Що таке кредитна історія

У Вас виникає питання: що таке кредитна історія і що таке бюро кредитних історій? Тоді ви натрапили на потрібну вам статтю

Отже, Ви прийшли в банк з наміром отримати кредит, можливо, не перший раз, і зрозуміло, що спочатку уважно знайомитеся з умовами договору про надання кредиту. Вас в першу чергу цікавлять відсотки по кредиту та умови повернення. Однак, Ви звертаєте увагу, що в тексті договору є такий рядок: банк має право, а позичальник дає згоду на передачу інформації про свою кредитну історію в бюро кредитних історій та отримання Банком з бюро кредитних історій його кредитної історії, протягом усього періоду дії договору .

Звичайно, у Вас виникає питання: що таке кредитна історія і що таке бюро кредитних історій, до якого передають інформацію про Вашу кредитної історії.

Суспільні відносини, пов’язані з використанням кредитних історій увійшли в наше життя в 2006 році, тому не всі орієнтуються з цих питань.

Кредитна історія — це сукупність інформації про юридичну або фізичну особу, який містить відомості про виконання взятих зобов’язань за кредитними договорами.

Бюро кредитних історій — юридична особа, виключною діяльністю якої є збір, зберігання, використання інформації, яка складає кредитну історію.

Одна з головних проблем взаємин між банків і позичальником полягає у відсутності в банку повної достовірної інформації про свого позичальника.

Кожен банк містить спеціальні і дорогі служби, завдання яких зібрати і перевірити інформацію про позичальника, про його фінансовий стан, про наявність у нього інших зобов’язань, про те, як він розраховується з іншими кредиторами і т.д.
З іншого боку, позичальник з гарною кредитною історією не може переконати банк враховувати цю історію, коли визначається банківський відсоток за його позиці, оскільки банк вимагає об’єктивної, а не суб’єктивної, тобто, від самого суб’єкта оцінки.

Світовий досвід доводить, що існує дуже ефективний і підтверджений більш ніж столітньою практикою спосіб налагодити новий підхід до відносин між кредитором і позичальником через установи і функціонування бюро кредитних історій. Підстава бюро допомагає вирішити ряд надзвичайно важливих завдань.

  1. Бюро підвищує рівень відомостей банків про потенційних позичальників і дає можливість більш точного прогнозування повернення позичок.
  2. Бюро дозволяє зменшити плату за пошук інформації, яку стягували банки зі своїх клієнтів.
  3. Бюро формує свого роду дисциплінуючий механізм для позичальників. Кожен знає, що у разі невиконання зобов’язань його репутація в очах потенційних кредиторів упаде. Цей механізм також підвищує стимул позичальника до повернення кредиту, зменшуючи ризик несумлінної поведінки.

При цьому бюро гарантує конфіденційність даних, контролює доступ до них. Бюро не приймає рішень щодо видачі кредиту, не є власником наданих даних. Воно просто управляє обігом інформації, але не змінює дані, отримані від банків.

Якщо ви хочите дізнатися як отримати кредитну історію вам буде корисна ця стаття https://dpa.cv.ua/kredityi/2-kroki-dlya-otrimannya-kreditnoyi-istoriyi.html

Бюро зобов’язане забезпечити захист інформації, яка складає кредитну історію, відповідно до законодавства Російської Федерації. Держава встановила для бюро кредитних історій вимоги, що забезпечують захист інформації.

Слід звернути увагу на встановлені законом права, які має позичальник, який дав згоду на формування кредитної історії.

1. Суб’єкт кредитної історії має право ознайомитися з інформацією, що міститься у його кредитній історії, а саме: кредитним звітом (кредитний звіт — сукупність інформації про суб’єкта кредитної історії, яка є повним або частковим відображенням його кредитної історії); інформації з реєстру запитів. Реєстр запитів містить таку інформацію: дата запитів про надання кредитних звітів та інформація про надання кредитних звітів; відомості про Користувача, який надав інформацію кредитної історії суб’єкта кредитної історії, а також про Користувача або Бюро, яким було зроблено запит про надання інформації, яка складає кредитну історію; вид наданого кредитного звіту.

2. Суб’єкт кредитної історії має право ознайомитися з інформацією шляхом звернення до Бюро і отримувати кредитну історію безкоштовно раз на рік і будь-яку кількість разів за гроші без пояснення причин.

3. Бюро зобов’язане надати суб’єкту кредитної історії інформацію протягом десяти робочих днів з дня отримання від нього відповідного запиту.

4. Суб’єкт кредитної історії має право звернутися до Бюро з письмовою заявою у разі незгоди з інформацією, яка складає його кредитну історію.

5. Бюро зберігає кредитну історію суб’єкта кредитної історії і не має права її змінювати.

6. Суб’єкт кредитної історії має право оскаржити в судовому порядку дії Бюро або Користувача, які порушують його права.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+