Виправляємо «погану» кредитну історію

Виправляємо «погану» кредитну історію

Кредиты

як-виправити-кредитну-історію

 Справа в тому, що хороших і дуже хороших кредитних історій не буває. Якщо ви користувалися банківським кредитом і вчасно погашали всі платежі, у банків немає до вас претензій, то у вас просто кредитна історія, не гарна і не погана — нормальна.

Якщо ж ви не повернули кредит (з точки зору банку — найсерйозніше порушення кредитного договору), або неодноразово затримували платежі по кредиту, або навіть один раз затримали платіж на п’ять і більше днів — у вас погана кредитна історія.

Що таке кредитна історія читайте на сторінці https://dpa.cv.ua/kredityi/shho-take-kreditna-istoriya.html

І навіть якщо ви — акуратний платник, але проти вас винесли будь-які судові рішення, порушили кримінальну справу або просто порушили позов про аліменти або повернення боргу сусідові — вся ця негативна інформація, потрапивши в вашу кредитну історію, відразу відносить її до категорії поганих.

Банки, швидше за все, будуть відмовляти в кредитуванні, навіть якщо ви просите незначну суму, раніше не були їх клієнтом і брали позику у конкурентів.

Мета нашої статті — дати вам практичні поради, як виправити погану кредитну історію і продовжувати користуватися банківськими кредитами.

↑ к содержанию

Щоб щось виправити, треба це «щось» знати!

У випадку, якщо вам відмовляються видавати кредит, мотивуючи це поганою кредитною історією, варіантів вашої поведінки може бути кілька (варіанти типу «влаштувати скандал» або «гарненько попросити» ми не розглядаємо). При будь-якому варіанті ви обов’язково повинні ознайомитися з вашою кредитною історією.

Вони зберігаються в Бюро кредитних історій (БКІ) — комерційних організаціях, які отримали від держави дозвіл на цей вид діяльності та включених до спеціального реєстру. А в Центробанку ведеться Центральний Каталог Кредитних Історій (ЦККІ).

Я вже писав, як дізнатися кредитну історію, але повторю коротко послідовність ваших ознайомлювальних дій повинна бути наступною. Ви можете попросити для ознайомлення вашу кредитну історію в банку, що відмовив вам у кредиті, якщо він її запросив в БКІ з вашої згоди. Якщо і в цьому отримаєте відмову — звертайтеся в БКІ, де зберігається ваша кредитна історія з нотаріально завіреним запитом. При цьому майте на увазі: раз на рік будь-який з громадян Росії може безкоштовно отримати інформацію про свою кредитну історію. БКІ зазвичай створюються у великих містах, якщо ви проживаєте в невеликому населеному пункті, можете скористатися поштою або телеграмою.

↑ к содержанию

Інструкції — одноразові!

Отже, зі своєю кредитною історією ви ознайомилися, починаємо її виправляти. Можливо, ви стали жертвою непорозуміння — в кредитній історії виявилися, через недогляд співробітників банку, відомості про зовсім іншому позичальнику, або просто невірні відомості про погашення вами кредиту — таке трапляється. Або ви стали жертвою власної неуважності: забули внести якусь копійчану суму. А банк нарахував на неї штрафи, і вийшов вже чистий «кримінал». Такого роду непорозуміння влагоджуються в ході переговорів з керівництвом банку, і, найчастіше, закачуються написанням позичальником відповідної заяви та видачею кредиту. Якщо ж банк своїх помилок не визнає, доведеться звертатися до суду і вимагати виправлення кредитної історії.

Але найчастіше позичальник сам псує свою кредитну історію неплатежами та іншими проявами недисциплінованості. Треба виправлятися, найкращий варіант — з’явитися в банк, визнати свої помилки і пред’явити докази того, що ви відтепер — дисциплінований і відповідальний клієнт банку. imageА в якості доказів пред’явити, скажімо, квитанції про своєчасну сплату вами в інших банках, комунальних платежів або оплати Інтернету. Справляють гарне враження і відомості про високі доходи на постійному місці роботи, і навіть про своєчасну виплату згаданих уже аліментів. Тобто потрібно активно і переконливо доводити свою високу платоспроможність.

Інший варіант — спробувати переконати керівництво банку в тому, що трапилося з вами — результат збігу незалежних від вас обставин (затримка зарплати роботодавцем, хвороба, аварія і т.д.), можна наводити й інші вагомі аргументи.

Добре діють як аргумент і відомості про відкриті вами в даному банку, як мінімум рік тому, депозитних рахунках.

Всі перераховані вище варіанти поведінки найчастіше призводять до того, що банк видає вам кредит. Ваша кредитна історія поповнюється позитивною інформацією, з часом вона нападе негативну, і у вас буде вже гарна кредитна історія. Однак пам’ятайте: скористатися описаними тут прийомами можна тільки один раз. У другій вам вже не повірять і кредит не дадуть …

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+