Національним банком України облікова ставка була залишена незмінною

Національним банком України облікова ставка була залишена незмінною

Податки

Правління НБУ залишило облікову ставку на рівні 22% річних.

В майбутньому буде проводитись стримана грошово-кредитна політика, яка спрямована на запобігання несприятливого впливу на українську економіку   внутрішньої політичної нестабільності та турбулентності світової економіки. Залишення процентних ставок на тому ж рівні спрямоване на зменшення споживчої інфляції до рівня 12% в кінці 2016 року і до 8% в кінці 2017 року.

На січень 2016 року рівень інфляції складав 0.9% і був близьким до прогнозів Нацбанку. Подібний перебіг інфляційних процесів більшою мірою відповідав спрогнозованій Нацбанком траєкторії сповільнення росту споживчої інфляції до позначки 12% в кінці 2016 року. Продовжувалось і зеншення базової інфляції, що за результатами січня була нульовою. Стосовно лютого можна зазначити, що, згідно з попередніми оцінками, зробленими на основі висновків щодекадного моніторингу цінової динаміки споживчого ринку, що здійснює Держслужба статистики України, рівень інфляції також був низьки.

Незначне послаблення інфляційного тиску, яке відбувалося в останні місяці завдяки стриманій монетарній політиці Нацбанку та слабкому попиту на внутрішньому ринку.

Певне посилення напруги на ринку валюти, що спостерігалося в січні та лютому цього року, не суттєво відобразилося на інфляції. Це стало результатом дій Національного банку, спрямованих на згладжування надмірного коливання обмінного курсу. Тому гривня знецінювалась поступово, і це зумовило обмежений вплив на інфляцію.

Національний банк певен, що поточне прогнозування споживчої інфляції у 12% до кінця 2016 року і у 8% до кінця 2017 року є актуальним. Відповідно, досяжними залишаються задекларовані Нацбанком цілі стосовно інфляції та декларація з пдв в середньостроковій перспективі.

Подальше зниження інфляції в цьому році буде відбуватись за сприяння насамперед низьких темпів економічного росту, що стримуватимуть процес відновлення попиту споживачів. До інших факторів, підтримуючих уповільнення інфляції, належить збереження низького рівня світових цін на продовольство та енергоресурси.

В той же час значніше зниження інфляції буде обмежуватись збільшенням адміністративно регульованих цін і тарифів, уже врахованих у прогнозі інфляції Нацбанку.

До ризиків інфляційного прогнозу й, відповідно, досягнень інфляційної цілі в цьому році відносяться внутрішні та зовнішні фактори, що визначають платіжний баланс, динаміку курсу обіну гривні та очікування інфляції. І хоча наразі на світовому ринку спостерігається процес стабілізації цін на українські експортні товари, відбулося посилення інших ризиків. В першу чергу, це стосується повільної переорієнтації українських експортерів на інші ринки збуту та винайдення ними нових маршрутів доставки своєї продукції. Також вагомі ризики, що пов’язані з нестабільністю внутрішньої політики, зволіканням із відновленням процесу співпраці з МВФ та відповідно офіційним фінансування.

Враховуючи зазначені ризики та пріоритетність цілі стосовно цінової стабільності, Нацбанк вважає необхідним збереження поточних монетарних умов.

У подальшому НБУ планує поступове пом’якшення монетарної політики у випадку зменшення інфляційних ризиків. Зокрема, якщо буде відновлена політична стабільність і співпраця з МВФ, а також поліпшаться перспективи для вітчизняного експорту. Тим не менш, за умов реалізації зазначених ризиків Нацбанк буде змушений стримувати монетарну політику більш тривалий час для здійснення своїх інфляційних цілей.

Відповідне рішення про облікову ставку було затверджено постановою Правління НБУ від 3 березня 2016 р. № 135 «Про регулювання грошово-кредитного ринку».

Наступне засідання щодо монетарної політики заплановано на 21 квітня 2016 р. згідно із затвердженим графіком.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+