Хлопчики — направо, дівчата — наліво? Гендерне виховання в дитячому садку

Хлопчики — направо, дівчата — наліво? Гендерне виховання в дитячому садку

Новини

У сучасному підході до виховання дітей величезне значення надається гендерного фактору. Така особливість знаходить застосування ще в дошкільному вихованні дитини. Дізнайтеся, що таке гендерне виховання і як воно впливає на формування та розвиток особистості. Про це ми розповімо у статті.

Гендерне виховання дошкільнят у дитячому садку

Гендерне виховання – це виховання дитини з урахуванням його статевої приналежності. Такий підхід дає можливість сформувати у дитини чітке уявлення про дівчаток і хлопчиків. При цьому акцент робиться не на зовнішніх відмінностях, а на особливості поведінки та сприйняття.

Основи гендерного виховання закладаються в сім’ї. Батьки проявляють особливу увагу по відношенню до дівчинки або хлопчикові після появи малюка на світ і продовжують робити це з плином часу:

До дівчат ставляться ласкаво й поблажливо, до хлопців – більш суворо, від них вимагають більше;
 гендерне виховання починається з власного прикладу: модель правильної поведінки для дівчинки і хлопчика формується на основі поведінки мами і тата;

Деякі діти вчаться на інтернет іграх, для прикладу дуже цікаві онлайн ігри для дівчат на сайті games-girll.com можуть багато чому навчити маленьких господинь.

Пізніше такий підхід реалізує себе в корекції поведінки дитини: хлопчикам і дівчаткам необхідно роз’яснювати, як вони повинні вести себе в тій чи іншій ситуації.

Гендерне виховання дає можливість дитині усвідомити себе, свою особистість, статеву належність. Від цього залежатиме його майбутнє життя, вміння будувати стосунки з протилежною статтю.

↑ к содержанию

Гендерне виховання дошкільнят

Гендерне виховання починається з сім’ї. Пізніше підхід знаходить застосування в освітніх програмах дошкільних установ. Вихователі враховують такі особливості при побудові та проведенні занять, організації дозвілля для дітей.

Гендерне виховання в дитячому садку зачіпає різні сфери життя дітей:

  • Навчання: на заняттях діти по-різному сприймають інформацію, тому уроки передбачають використання різних методик, спрямованих на слухове і зорове сприйняття;
  •  ігри: гендерне виховання дітей дошкільного віку передбачає проведення спільних ігор, в яких дівчатка і хлопчики можуть проявити свої жіночі і чоловічі якості;
    танці: танцювальні уроки дають можливість розділити ролі для дівчаток і хлопчиків (хлопчики задають ритм рухів, вони ведуть у танці; дівчата ж виконують витончені і плавні рухи);
  • фізкультура: фізичне виховання передбачає більш складні навантаження для хлопчиків і гімнастичні вправи для дівчаток.

Гендерне виховання дошкільнят в умовах дитячого саду багато в чому впливає на усвідомлення дитиною своєї статевої приналежності. У той же час, застосовувані методики не применшують значення рівноправності між дівчатками і хлопчиками.

Виховання дівчаток і хлопчиків вимагає різних підходів з боку батьків і вихователів. Проте основи пристойної поведінки і моральні принципи повинні виховуватися однаково. Таку особливість слід враховувати і батькам, і вихователям в дитсадку.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+