Опалення без газу: альтернативні джерела тепла в приватному будинку

Опалення без газу: альтернативні джерела тепла в приватному будинку

Потребителю

Традиційно приватний будинок опалюють газовим котлом. Але що робити, якщо будинок не підключений до газової магістралі? Або ж ви хочете менше залежати від газу і держави, і мати запасний варіант опалення, щоб не мерзнути взимку?

В такому випадку необхідно розглянути установку альтернативного джерела тепла. Які прилади послужать повноцінною заміною газового котла і забезпечать опалення будинку без газу, а які можна використовувати тільки як доповнення.

↑ к содержанию

Що таке альтернативне джерело тепла

Так як традиційно ми гріємо будинку газом, то під альтернативним джерелом тепла будемо вважати все, що працює не на газу.

Коли це актуально:

1. У вас немає можливості підключитися до газової мережі або це коштує занадто дорого;

2. Ви хочете зменшити залежність від газу і мати страховку в разі сильних морозів або перебоїв з його подачею;

3. Для економії на опаленні. Комбінування і правильне управління джерелами тепла скоротить ваші витрати на опалення.

Умовно, альтернативні джерела тепла діляться на два види:

1. Які працюють на додаток до котла. В силу різних причин вони не здатні повноцінно забезпечити будівлю теплом. Основну опалювальну потужність покриває газовий котел, а інші джерела підтримують його роботу в пікові навантаження або міжсезоння.

2. Які замінюють газовий котел. Це ті джерела тепла, опалювальної потужності яких достатньо, щоб повноцінно забезпечити будівлю теплом.

Розглянемо, які прилади можна використовувати в кожному випадку.

↑ к содержанию

Тепловий насос

Тепловий насос — один з найбільш економічних способів опалення. Він працює від електромережі і перетворює природну енергію в тепло для обігріву будинку. Залежно від типу, насос може бути єдиним джерелом тепла в будинку і повноцінно забезпечити опалення без газу, або ж працювати на додаток до котла.

1 Грунтові теплові насоси — повноцінна альтернатива газовому котлу. Вони працюють однаково ефективно незалежно від вуличної температури і повністю забезпечують будівлю теплом. Їх недоліки: висока початкова вартість, окупність більше 10 років і необхідна наявність великої ділянки землі, щоб закопати грунтовий колектор.

2 Повітряні теплові насоси дешевше і простіше в установці. Вони також можуть замінити газове опалення, але при нулі градусів і мінусовій температурі їх ККД сильно падає. Опалення стає економічно невигідним. Тому, «воздушники» оптимально використовувати в парі з котлом: навесні і восени, коли на вулиці тепло, в основному працює насос, а взимку і при морозах в роботу підключається газовий котел.

Див. Також каталог теплових насосів повітря-вода.

↑ к содержанию

Котли на твердому паливі

Твердопаливні і пелетні котли — один з найдоступніших способів опалення приватного будинку без газу. Вони дешевше теплового насоса і здатні повністю забезпечити будівлю теплом незалежно від часу доби і вуличної температури.

Выбрать промышленный котел вы можете на сайте termoplus.com.ua.

Але при виборі і установці котлів на твердому паливі потрібно враховувати:

  1. Потрібно постійно контролювати горіння і 1-2 рази на добу додавати дрова. Звичайно це не так складно, але в порівнянні з газовим котлів доставляє незручності. В пелетних котлах з цим простіше, так як в них передбачена автоматична подача пелет в топку з бункера.
  2. Не у всіх регіонах розвинена деревообробка і можливо, хороші дрова доведеться везти здалеку. Тому переконайтеся, що у вас є доступ мінімум до 2-3 продавцям дров.
  3. Купувати дрова потрібно за один рік до початку опалювального сезону. Рік — необхідний термін, щоб дрова просохли і набрали енергетичну цінність. Початкова низька вологість тільки у паливних брикетів.
  4. Ви стаєте залежні від дров, замість газу.
  5. При певних обсягах споживання, опалення дровами не дешевше газового.
  6. Потрібно місце для складування. Якщо дрова зберігати неправильно, вони намокнуть і втратять енергетичний потенціал.
  7. Час від часу вам доведеться чистити димохід і нутрощі котла від сажі.

↑ к содержанию

Сонячні колектори

Сонячні колектори — хороший спосіб зменшити витрату газу і доповнити роботу газового котла.

Повноцінно опалювати будинок за рахунок колекторів не вийде. До них в пару обов’язково потрібен другий (основний) джерело тепла, тому що взимку світловий день коротший, і сонячна інтенсивність набагато слабкіше, ніж влітку.

Колектора ідеально підійдуть для нагріву води для ГВП влітку, навесні і восени. А взимку їх можна використовувати тільки для підтримки опалення.

↑ к содержанию

Камін з водяним контуром

Такий камін це поєднання традиційного каміна і твердопаливного котла: його встановлюють в приміщенні і підключають в загальну систему опалення.

Усередині каміна встановлена ​​ємність з водою, яка нагрівається під час горіння дров. За рахунок цього ви не тільки гріє повітря в приміщенні, але і підігріваєте воду в системі опалення, яка потім надходить в радіатори, тепла підлога або бак-накопичувач.

Теоретично, камін з водяним контуром може замінити газовий котел. Але так як у нього немає автоматичний подачі палива і нові дрова потрібно підкидати кожні 2-4 години, сильно на нього розраховувати не варто. Якщо вчасно не підкинути дрова, вогонь згасне і будинок охолоне.

А тому, такий камін варто розглядати як доповнення до основного джерела тепла.

↑ к содержанию

Звичайні повітряні каміни

Не варто забувати і про звичайний камін, який простіше встановити. Для нього не потрібно заздалегідь підводити трубу, встановлювати бак-накопичувач і передбачати термозахист. Досить тільки виділити місце і побудувати димохід.

Камін гріє повітря тільки навколо себе. І щоб збільшити його віддачу, можна вивести повітряні канали в кожну кімнату, що зробить поширення теплого повітря і обігрів приміщень більш ефективним.

Складнощі зі звичайним каміном ті ж: він не замінить основне опалення, дрова так само доведеться регулярно підкидати і стежити за горінням. Це відмінний додатковий іальтернатівний джерело тепла, але не більше.

 

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+