Основні параметри компресора

Основні параметри компресора

Публикации

Ви хочете придбати компресор по каталогу. Залишається вибрати обладнання, яке потрібно для Вас. Допоможу зрозуміти які параметри основні, а які вторинні.
Основні параметри кожного великого компресора: рівень збільшення тиску (це не вихідний тиск) і об’ємне споживання. Вторинні параметри: продуктивність приводного движка (прямо по двом основним), величина ресивера (знаходиться в складі окремих компресорів), вихідний тиск.

24125856_big

↑ к содержанию

Рівень збільшення тиску

Величина цього параметра дорівнює значенню тиску нагнітання, поділеній на значення всмоктується тиску. Не завжди в компресорі вхідний тиск таке ж, як і атмосферний (нагнітач в технологічному циклі або додатково тисне). Для компресора, в загальному, рівень збільшення тиску типово і зокрема для будь-якого етапу. Власне під рівень збільшення тиску проектують кожен компресор.
Наприклад: рівень збільшення тиску 4, вхідний тиск 0,101 МПа (1 норм. Атм.).

Вихідний тиск дорівнює 4 «1 = 4 атм. Піднявши цей компресор на високу гору, при збільшенні висоти тиск нагнітання стає менше.

Зазвичай рівень збільшення тиску в каталозі не вказано. У величини немає розміру.

↑ к содержанию

Величина витрати (продуктивність)

Це обсяг стискання газу за одиницю часу, який нагнітається в мережу компресором. У поршневих компресорів це значення залежить від розміру обсягу циліндра. Циліндр знаходиться в мертвій точці. Мертве простір нехай буде дорівнює нулю і частота обертання валу приводу (за одне обертання валу приводу поршень здійснює робочий період). Мережа є великим посудиною, що працює під тиском. Ця посудина компресор заповнює газом, а працює від цієї мережі обладнання спустошує його.
Споживання вказано за величиною газу на всмоктуванні компресора. У «реальної продуктивності» немає матеріального або промислового значення. Підбір компресора на лжепараметрах призведе до великої помилки.

CB4_f__270.LB75

Так ось продуктивність компресора вказана за величиною газу на всмоктуванні (тиск дорівнює одній атмосфері і температурі 20 °), це пояснюється тим, що робочий тиск змінюється (іноді в кілька разів). Ніхто не буде знову зчитувати продуктивність компресора, якщо у стискання газу скачуть тиск.

Якщо вам знадобиться ремонт компрессору, завітайте до сайту http://promkompressor.com/publications/porshnevyie-kompressoryi.html

Наприклад: якщо спростити роботу поршневого компресора: величина камери — 200 см. Куб. (0,2 літра), поршень знаходиться в мертвій точці, вал компресора обертається з частотою 1500 об / хв, усмоктуване тиск 1 атм., Рівень збільшення тиску 4. Величина продуктивності: 0,2 «1500 = 300 л / хв газу (тиск 1 атм). Якщо стиснути газ в 4 рази, споживання газу (тиск 4 атм.) дорівнює 300/4 = 75 л / хв. Так як 4 є максимальним рівнем збільшення тиску, тоді реальний тиск газу змінюється від 1 до 4 атм (залежить від використання мережі), потрібно постійно перераховувати параметри нагнітача. Це пояснює те, що в компресорах значення продуктивності встановлюють по всмоктуючим параметрам, тому що вона не залежить від мінливих параметрів мережі. Зазвичай витрата повітря вказують при тиску 1 атм. в іншому випадку у технологій, які проектують пневматичні мережі, було б багато проблем в схемі мережі, а саме довелося б підганяти обладнання при різному споживанні повітря.

↑ к содержанию

Продуктивність приводу двигуна

Ця величина цікавить споживачів стисненого повітря, адже вони оплачують електроенергію або паливо для дизелів. Від правильно спроектованого компресора залежать споживані кіловати при рівній продуктивності і рівнем збільшення тиску. При інших однакових параметрах потужність, яку споживає компресор різних виробників, значно різниться.

Величина ресивера

Ресивер — велика ємність, яка встановлена в пневматичних мережах, щоб збільшувати інерційність пристрою. Ресівер володіє двома основними функціями: створює резерв стиснення газу і погашає пульсацію в струмені газу, яка виникає при частотної роботі кожної великої установки.

Резерв стиснення газу потрібно для компресора, який регулярно зупиняється для відпочинку (багато маловитратних поршневі компресори). Після накачування в ресивер необхідної кількості тиску, реле тиску вимикає компресор. Мережа працює від ресивера. Після зниження тиску, реле тиску включає компресор. Мережа накачується. Продуктивність компресора повинна бути більше, ніж споживання мережі. Ця умова для накопичення стиснення газу.

Ресивер погашає колихання в струмені стиснення газу, які виникають через циклічності в роботі великих пристроїв. Це вдало впливає на роботу мережі.

↑ к содержанию

Максимальний вихідний тиск

Вихідний тиск задає мережу, а не компресор. Компресор не створює тиску після відкриття вихідного патрубка приєднання на зовнішнє середовище. Після прикриття крана патрубка нагнітання, тиск в камері нагнітання збільшиться. У цьому випадку величина витрат за параметрами всмоктування постійна (кажучи точніше, трохи знизиться). Найбільша вихідна тиск, що створюється компресором, визначає геометрія камери стискання (величина мертвої області в тому числі), параметри міцності, характеристики стиснення газу, продуктивність приводу движка.

Сподіваюся, прочитавши цей розділ, Ви усвідомили, що компресорні установки вимагають великих основних знань роботи компресорів, термодинаміки і газодинаміки, а не тільки наявність будь-яких позицій на складі.

Статтья підготовлена за допомогою проекту http://promkompressor.com

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+