Вибір ноутбука, 2014-2015 року

Вибір ноутбука, 2014-2015 року

Публикации

Як вибрати хороший надійний ноутбук? Хто виробляє найкращі ноутбуки — Apple, Acer, Lenovo, Asus, Dell, HP, Samsung, Toshiba, Sony ? Який краще вибрати ноутбук — бюджетний, універсальний або потужний ігровий? Чи варто купувати самі новітні моделі ноутбуків або краще почекати? Або, може бути, купити сенсорний ноутбук (трансформер)?

выбор-ноутбука

Питань багато, а вибір ноутбуків зараз так широкий, що в ньому можна не просто заплутатися, а навіть заблукати. Насправді все не так вже й складно. У статті доступно описані принципи вибору кращого ноутбука зими 2014-2015 року, пріоритети — висока надійність і низька ціна.

↑ к содержанию

Зміст статті

Вибір виробника ноутбука

Вибір типу ноутбука

Визначаємося із зовнішністю і характеристиками

Де купувати ноутбук?

Вибір виробника ноутбука

З цього приводу існує безліч думок, але все ж краще вибрати перевіреного часом виробника, що має високі продажі в світі, для якого виробництво ноутбуків один з основних видів бізнесу — Lenovo, HP, Dell, Acer, Asus, Toshiba або Samsung. Ноутбуки Apple і Sony стоять окремо, так як в ціні їх продукції занадто висока частка бренду, іншими словами, «плата за повітря», до того ж Apple використовує свою власну операційну систему. Ці фірми зазвичай вибирають ті, хто хоче підкреслити свій статус, хоча міфи про надвисокої надійності та якості їх ноутбуків — всього лише маркетингових хід, а те, що ремонт коштує недешево — це факт.

За усталеній думці Рунета і особистими спостереженнями, найкращі ноутбуки (за співвідношенням ціни і якості) — виробництва Asus, за своєю ціною дають максимум продуктивності Acer і Lenovo, хоча їх якість, надійність і довговічність зазвичай трохи нижче. За відгуками, у Samsung, Toshiba і Dell проблеми дуже різноманітні, хоча й нечасто, а от відгуки за HP настільки суперечливі, що не дозволяють зробити якийсь певний висновок. Варто враховувати, що у всіх виробників бувають явно невдалі моделі, що мають короткий термін життя, в основному від перегріву (зазвичай це універсальні і потужні ігрові ноутбуки).

Статистика рівня надійності ноутбуків згідно останнього дослідження www.statisticbrain.com (2012 рік, число відмов у% за 3 роки роботи), виробники розташовані в порядку від найбільш надійних до самих ненадійних:

 • HP — 25.6%
 • Gateway — 23.5%
 • Acer — 23.3%
 • Lenovo — 21.5%
 • Dell — 18.3%
 • Apple — 17.4%
 • Sony — 16.8%
 • Toshiba — 15.7%
 • Asus — 15.6%

Цифри відмов — річ відносна і точно порахувати їх складно, так як повинні враховуватися і обсяги продажів, і причини поломок (фабричний дефект або дії користувача), надійність виробника сильно змінюється зі зміною поколінь випускаються ноутбуків, до того ж важливо, хто рахує і як вважає , тому в надійності ноутбука варто враховувати не тільки виробника, але й інші параметри, більш докладно розглянуті нижче, але для всіх виробників справедливе твердження, що чим більш швидкий і потужний, більш «крутий» і більш гарячий ноутбук — тим вище ймовірність, що він хоча б раз у житті відправиться на ремонт.

↑ к содержанию

Вибір типу ноутбука

Щоб вибрати, який ноутбук найкраще підходить для Вас, необхідно визначитися, для яких цілей Ви плануєте його використовувати (Інтернет, офісні програми, ігри і т.д.). Принцип «Чим дорожче — тим краще» не найкращий помічник у виборі ноутбука, так як ціна залежить від безлічі чинників — виробника, потужності процесора і відеокарти, функціональності, матеріалу корпусу, навіть кольору, і тому можна купити ноутбук, який буде надійним другом і помічником довгі роки, витративши при цьому зовсім невелику суму грошей або навпаки, куплений за порадою менеджерів найкращий потужний ігровий ноутбук може виявитися постійним клієнтом сервіс-центрів.

Варто пам’ятати, що фактично чим вища ціна ноутбука — тим він зазвичай могутніше, зроблений з більш якісних оздоблювальних матеріалів, краще грає в ігри, але це зовсім не означає, що він надійніший, якраз зазвичай навпаки. Висока температура всередині потужного ноутбука — перша причина дострокового виходу з ладу і серйозного і дорогого ремонту.

Щоб зрозуміти, чого ж Ви чекаєте від нового ноутбука, необхідно розібратися, на які групи вони діляться. Грань між цими групами умовна, але дозволяє визначитися більш точно, що ж Ви хочете.

Нетбуки — невеликі компактні пристрої, активно втрачають свою популярність через появу планшетів, недорогих компактних ультрабуків і близькою ціни зі звичайними ноутбуками. Мають порівняно невеликий розмір (від 9 до 12,5 дюймів), невисоку потужність процесора, збільшений термін роботи від батареї, повний набір мультимедійних функцій, привід DVD відсутня. За рахунок невеликої ваги більш живучі в разі падінь, але зате виходять з ладу через внутрішні причини набагато частіше, ніж в середньому ноутбуки.

Ціна: 250-800 у.о.

Покупці: дуже часто — дівчата і жінки, рідше — студенти та мобільні ділові люди, для яких дуже важлива компактність і невелику вагу, навіть на шкоду продуктивності. Швидкодія нетбуків зазвичай скромне, тому що найчастіше використовуються найслабші процесори. Потужні нетбуки виробляються нечасто, так як вони виходять занадто гарячими.

Початкового рівня — найдешевші ноутбуки, в яких виробники з метою зниження вартості економлять абсолютно на всьому. Це той випадок, коли принцип «ми не наскільки багаті, щоб купувати дешеві речі» найбільш точно описує ситуацію. Так як найлегше економити на процесорі, то продуктивність цих пристроїв зазвичай знаходиться на дуже низькому рівні, також якість пластика і комплектуючих залишає бажати кращого. Навіть у серйозних виробників іноді зустрічаються подібні моделі, хоча з розвитком технологій навіть самі недорогі ноутбуки на процесорах початкового рівня можуть більш-менш нормально справлятися зі звичайними завданнями.

Ціна: 199-400 у.о.

Покупці: люди з дуже обмеженим бюджетом, але все ж краще не купувати такі ноутбуки.

Бюджетні (офісні) — наймасовіший сегмент сучасних ноутбуків. Часто вони практично безшумні, мають достатній рівень продуктивності майже для всіх програм, комфортної роботи в Інтернеті і запуску більшості ігор з мінімальними або середніми настройками якості, тому відмінно підходять для роботи і навчання. Особливістю бюджетних ноутбуків є наявність тільки інтегрованої відеокарти (в чіпсет або процесор), тому вони не зможуть впоратися з потужними іграми на середніх і високих налаштуваннях якості. Виходять з ладу через внутрішні причини дуже рідко. Більш докладно про вибір такого типу ноутбуків можна прочитати в статті Вибір бюджетного ноутбука .

Ціна: 300-600 у.о.
Покупці: офісні працівники, студенти, інші категорії населення, які невибагливі до ігор і перш за все цінують надійність.

Універсальні — ці ноутбуки мають більш високу продуктивність, ніж бюджетні, вони чудово справляються і з роботою в Інтернеті, і з офісними та спеціалізованими програмами, а також дають можливість пограти в сучасні ігри на середніх налаштуваннях якості. У процесі роботи дуже часто відчутно гріються і шумлять.

Ціна: 500-750 у.о.

Покупці: всі, кому потрібна хороша продуктивність в програмах та іграх, але при цьому не готові переплачувати.

Ігрові. Найпотужніші — ігрові ноутбуки, у них найкраща продуктивність як процесора, так і відеокарти, що дозволяє грати в найсучасніші ігри на максимальних налаштуваннях якості. Але будьте готові до того, що ноутбук буде відчутно шуміти і грітися, тому додаткова система охолодження — практично обов’язкова добавка до нього. В силу того, що навіть потужні ігрові ноутбуки все ж слабкіше своїх старших братів, то для ігор краще вибрати персональний комп’ютер , так як за ту ж суму Ви отримаєте набагато більш потужний пристрій з якісним великим екраном , відмінною акустикою, дуже потужною відеокартою і без проблем з перегрівом. Варто мати на увазі, що без гарного охолодження і періодичного обслуговування системи охолодження ігрові ноутбуки часто виходить з ладу вже через 2-3 роки.

Если вас заинтересуют игровые ноутбуки acer, вы можете посетить сайт nadavi.com.ua.

На численних форумах мешкає мешкає цілком розумне думка, що повноцінно ігрових ноутбуків не існує в принципі, тому що навіть найкращі ігрові ноутбуки — лише жалюгідна пародія справжніх ігрових комп’ютерів. Тому, можливо, варто подумати ще раз і все-таки вибрати не ігровий ноутбук, у якого будуть обмеження (менше потужність, шум, дуже сильне нагрівання, підвищена схильність до виходу з ладу) і купити за ті ж гроші повноцінний ігровий ПК?

Ціна: від 750 у.о.

Покупці: геймери, які не хочуть обмежувати себе ні в чому, а також люди, для яких питання кількості грошей не актуальне.

Сенсорні (трансформери). Окрема група ноутбуків, яка активно просувається виробниками в поточному 2014 році. В даний час сенсорний екран на ноутбуці — всього лише дорога фішка, користі від якої вистачає зазвичай лише на те, щоб виділитися серед інших. Високий вага сенсорних ноутбуків, порівняно невисока продуктивність, пристойна товщина, більш низька надійність через більшої кількості вразливих місць, тихий саботаж користувачами сенсорно-орієнтованої Windows 8 і сліди пальців на екрані роблять вибір сенсорного ноутбука в даний час безглуздим, хоча в майбутньому практично всі ноутбуки будуть з сенсорними екранами. У майбутньому, але не зараз.

Ціна: від 500 у.о.

Покупці: люди, для яких важливий статус або питання кількості грошей не актуальне.

Ультрабуки — тонкі елітні або полуелітние ноутбуки, витончені, красиві і легкі, вони володіють чудовим дизайном і виглядають набагато краще звичайних ноутбуків, але чудес не буває і розплата за витонченість — значно більш висока ціна, відсутність приводу DVD, використання більш слабких процесорів і крихкість. Якщо для Вас ноутбук — це важлива частина іміджу, то є сенс у виборі саме ультрабука, але обов’язково без дискретної відеокарти і на прохолодному процесорі Intel сімейства Ivy Bridge або Haswell, інакше не уникнути серйозних проблем з перегрівом. Ультрабуки з причини своєї компактності дуже погано переносять ігрове навантаження, тому купувати ігрові ультрабуки не рекомендується.

Ціна: від 400 у.о. (Тонкі ноутбуки), від 600 у.о. (Класичні ультрабуки)

Покупці: ділові люди, дівчата (14-дюймові моделі) і люди, для яких важливий статус або питання кількості грошей не актуальне.

↑ к содержанию

Визначаємося із зовнішністю і характеристиками

Ноутбук повинен подобатися його господареві, так як після покупки змінити що-небудь буде вже неможливо, тому вибір дизайну — справа особистого смаку, але варто пам’ятати, що строгість і лаконічність універсальна і завжди в моді.

Корпус. Великий плюс — весь корпус або окремі панелі з алюмінію, він набагато практичніше (не залишаються відбитки пальців, стійкість до подряпин і зносу) і надійніше пластику, який часто теж роблять «під алюміній» (особливо це любить робити Samsung), різницю легко визначити, так як метал вимкненого ноутбука завжди на дотик холодніше пластмаси. Відбитки пальців дуже сильно псують зовнішній вигляд ноутбука, вони набагато помітніше на темних і глянцевих поверхнях, ніж на світлих і текстурованих.

Екран. Є кілька типів матриць екранів, але сучасні навіть самі недорогі матриці дають цілком гідну якість зображення, тим більше, що часто в характеристиках конкретної моделі не вказують ні тип, ні кути огляду матриці. Розмір більшості матриць 15,6 дюйма і дозвіл 1366х768 пікселів є дійсно оптимальним. Більшу роздільну здатність (зазвичай до 1920х1080) дає зображенню краще деталізацію, але при цьому текст у багатьох місцях буде здаватися надто дрібним. Зазвичай всі моделі ноутбуків за ціною від 400 у.о. мають цілком якісним екраном, різницю в порівнянні з більш дорогою моделлю помітить далеко не кожен.

Важливо, якщо в характеристиках вказані кути огляду горизонтальний / вертикальний — не менш 170/160, або ж просто подивитися на працюючий ноутбук збоку — зображення повинне спотворюватися незначно. Настійно не рекомендується купувати ноутбуки з максимальною яскравістю екрану менше 150 кд / кв.м., Так як при яскравому світлі на таких екранах інформацію прочитати буде складно (бажано 200 і вище). Матові екрани дають менше відблисків, ніж глянцеві, тому краще по можливості вибирати ноутбук з таким екраном, хоча різницю можна помітити тільки тоді, коли ззаду буде яскраво освітлений об’єкт.

↑ к содержанию

Процесор. Найважливіший вибір.

Почнемо з того, що не варто вибирати ноутбуки з процесорами всіх видів Atom від Intel і C-50/60/70 від AMD, так як всі вони мають занадто низьку продуктивність і вже зараз багато звичайні завдання їм не під силу, що там говорити за перспективу.

Швидкість роботи процесорів AMD серій E- (350, 450), E1- (1200, 1500, 2100, 2200, 2500, 6010) і E2- (1800, 3000, 3800, 6110) також невисока, але їх відносна повільність трохи компенсується гарною вбудованою відеокартою як для своєї ціни, яка дозволяє більш-менш комфортно пограти в деякі ігри на недорогому ноутбуці. Ноутбуки на процесорах A4, A6, A8, A10 (наприклад, A4-6210, A6-6310, A6-7000, A8-6410, A8-7100, A10-7300) добре збалансовані і для роботи, і для ігор, чим вище серія — тим потужніше процесор і вбудована відеокарта. Їх призначення — універсальні ноутбуки середнього цінового діапазону, що дозволяють комфортно працювати в офісних програмах, Інтернеті та більшості сучасних програм, а також грати на вбудованої відеокарти в сучасні ігри на низьких і середніх налаштуваннях якості.

Мобільні процесори Intel значно енергоефективніше, ніж AMD, тому прохолодніше і економічніше аналогічних за швидкодією моделей конкурента. Порівняно дешеві Celeron і Pentium серій N2805-N2830, N2910-N2940 і N3510-N3540 володіють невисокою продуктивністю (приблизно порівнянної з AMD E1 і E2) і слабкими ігровими можливостями. Більш дорогі Celeron, Pentium, i3 і i5 з TDP від 10W до 35W мають хороше поєднання швидкодії, початкових ігрових можливостей і ціни, тому найкраще підходять для недорогих і універсальних ноутбуків. Серед найпопулярніших задовільний швидкодію у 1007U, 1017U, 1000M, 1005M, 3556U, 3558U, 2117U і 2957U; хороше у i3-3217U, 2020M і 2030M; відмінне у i3-3110M, i3-3120M та i3-3130M. Процесори i3, i5 і i7 з TDP від 37W володіють найвищим швидкодією, але вибирати такий потужний ноутбук зовсім не обов’язково, так як різниця в звичайній роботі буде практично непомітна, а ноутбук вийде значно дорожчим, і, швидше за все, гарячим, шумним і менш надійним. Варто звернути увагу, що моделі з індексом U працюють на занижених частотах і тому десь у півтора повільніше аналогічних звичайних процесорів.

Так на якому ж процесорі вибрати ноутбук?

 • Якщо з грошима зовсім туго, можна вибрати на недорогих процесорах Intel Nxxxx або AMD E1-xxxx / E2-xxxx . Так, вони не дуже швидкі, але для роботи / навчання і нескладних ігор їх буде цілком достатньо.
 • Для недорогих ноутбуків найкраще підходять процесори Intel Celeron і Pentium 2012-2013 роки з TDP від 10W до 35W — на додаток до приємної низькою ціною вони мають пристойне швидкодію і дозволяють грати в більшість сучасних ігор на мінімальних налаштуваннях якості.
 • Для універсальних і ігрових ноутбуків ідеальні будуть процесори Intel i3, i5 і i7 з TDP від 35W до 37W — вони мають дуже гарну швидкодію, допустимий нагрів і адекватну ціну.
 • Потужним ігровим ноутбукам необхідні процесори Intel i5 і i7 c TDP від 37W . Правда, в звичайній роботі така міць практично буде непомітна, до того ж будьте готові до того, що при повному навантаженні ноутбук буде відчутно грітися.
 • Для найпотужніших ноутбуків призначені процесори Intel i7 від 2,5 ГГц з індексами HQ, MX, MQ, QM . Варто зауважити, що навіть якщо вибрати ноутбук на найкращому мобільному процесорі, то все одно він буде повільніше в 2-3 рази, ніж аналогічний за ціною персональний комп’ютер.
 • Ультрабук ідеально підходять спеціалізовані процесори Intel з TDP від 15W до 17W . Більш потужні брати не рекомендується, оскільки системи охолодження ультрабуків звичайно слабкіше класичних ноутбуків.

Можна самому спробувати розібратися в цьому процессорном свавіллі, вивчаючи повний список мобільних процесорів . Щоб було трохи зрозуміліше, процесори умовно можна поділити за індексом продуктивності: до 1000 — зовсім дохлі; 1000-2000 — досить-таки повільні; 2000-4000 — цілком комфортні для більшості завдань; 4000-6000 — впораються на відмінно з усіма звичайними завданнями; вище 6000 — найшвидші, але різниця з попередніми практично не відчувається, до того ж дорого і гаряче. Варто додати, що хороший 2-х ядерний процесор в роботі буде відчуватися більш швидким, ніж початковий 4-х ядерний. У будь-якому випадку рекомендується звернути увагу на приклади кращих ноутбуків в кінці статті.

Відеокарта. Як відомо, головна роль відеокарти — ігри, і чим вона потужніша, тим плавнів і якісніше буде графіка в іграх. Більшість нетбуків, ноутбуків початкового рівня та бюджетних обладнані вбудованими в процесор відеокартами, які зазвичай слабкіше дискретних (окремих) відеокарт і можуть бути тільки обмежено ігровими. Вбудовані відеокарти в процесори середнього рівня на базі AMD мають більш високу продуктивність, ніж на базі Intel, іншими словами, якщо хочеться іноді пограти, але немає зайвих грошей, то краще вибрати процесор середнього рівня AMD з вбудованою відеокартою, а якщо хочеться максимум швидкодії ноутбука — то краще вибрати Intel.

Щоб вибрати мобільну відеокарту по продуктивності, можна скористатися посиланням (відеокарти відсортовані щодо зменшення продуктивності — від найпотужніших до найслабших). Оптимальними за співвідношенням ціна / продуктивність / нагрів є дискретні відеокарти GeForce 740M і 750M, а дорогі 770M і 870M хоча і набагато більш потужні, але відчутно гріються і вимагають охолоджуючу підставку під ноутбук. Ноутбуки з популярними недорогими відеокартами типу GeForce 610M і більш слабкими купувати практично безглуздо, так їх продуктивність близька до «безкоштовним» відеокартам, які вбудовані практично в усі сучасні мобільні процесори. При виборі потужної дискретної відеокарти будьте обережні, не допускайте перегріву ноутбука — це швидкий і прямий шлях до його дострокової пенсії. І варто пам’ятати, що будь мобільна відеокарта слабкіше її аналога, яка призначена для персонального комп’ютера, тому варто ще раз задуматися про вибір повноцінного ігрового комп’ютера , а не потужного ігрового ноутбука.

Оперативна пам’ять. Вибирати пам’ять 8 Гб є сенс лише в тому випадку, якщо у Вас Надпродуктивність ноутбук і Ви плануєте на ньому запускати одночасно безліч ресурсоємних завдань (дуже важкі ігри, обробка відео тощо). Для сучасних програм та ігор цілком достатньо 4 Гб, і це навіть із запасом, а якщо гри жити на Вашому ноутбуці не планують, то цілком достатньо і 2 Гб для нормальної комфортної роботи.

Об’єм пам’яті більше 8 Гб — це, як кажуть, просто «понти» і приросту в швидкості не дадуть абсолютно ніякої, тільки даремно викинуті гроші і зайві 25 грам ваги ноутбука. До того ж, чим більший об’єм пам’яті — тим вище ймовірність виходу її з ладу.

Жорсткий диск. Об’єм жорсткого диска сучасних ноутбуків не буває менше 320 Гб і зазвичай його достатньо, тільки якщо Ви не збираєтеся зберігати у себе величезний архів фільмів, але в цьому випадку краще мати зовнішній жорсткий диск пристойного обсягу, яким користуватися набагато зручніше, так як крім ноутбука, його можна підключити до телевізора і т.д.

Якщо дозволяють фінанси, то краще вибрати ноутбук з SSD-диском, Windows стає набагато більш швидкою, чуйною і приємною в роботі. Для звичайної офісної роботи достатньо 60 Гб, навіть менше, для домашнього та ігрового ноутбука — 120 Гб або більше, так як часто буде відчуватися дефіцит вільного місця, який можна компенсувати зовнішнім жорстким диском (для зберігання великих обсягів даних)

Батарея. Тривалість автономної роботи ноутбука від батареї прямо залежить від ємності батареї і назад — від потужності ноутбука. Іншими словами, чим більше об’ємна батарея і менш потужні процесор і відеокарта встановлені в ноутбуці — тим більш тривалою буде автономна робота.

У самих щадних режимах роботи (мінімальна яскравість екрану, читання тексту або серфінг по Інтернету) нетбуки, недорогі ультрабуки та офісні ноутбуки зазвичай здатні найдовше працювати від батареї — більше 6 годин, універсальні ноутбуки — до 5 годин, потужні ігрові ноутбуки в змозі працювати від батареї максимум 4 години. Але варто враховувати, що при активному навантаженні іграми та іншими ресурсоємними додатками при високій яскравості екрану час автономної роботи зменшується в 2-3 рази! Зазначені дані приблизні і відповідають батареї ємністю 4400 мА * год.

За особистими спостереженнями, батареї Acer швидше за все входять з ладу. В останніх ноутбуках Asus встановлена ​​технологія, яка теоретично дуже відчутно подовжує життя батареї, крім того, термін життя батарей сильно зменшується від того, що ноутбук знаходиться тривалий час в розрядженому стані.

Windows. Більшість ноутбуків за ціною до 450 у.о. йдуть без встановленої операційної системи Windows. У більш дорогих моделях зазвичай вже встановлена ​​Windows, але в неї часто виробники закидають десятки своїх фірмових і сторонніх повнофункціональних і демонстраційних програм, утиліт, які практично ніколи не потрібні, вони тільки заплутують користувача своїми наполегливими нагадуваннями і уповільнюють час завантаження, тому краще вибирати ноутбук без передвстановленою Windows і ставити її потім окремо, встановлюючи лише потрібні компоненти і програми.

Варто мати на увазі, що вартість Windows у складі ноутбука становить 20-50 у.о., іншими словами, без передвстановленою Windows той же ноутбук коштуватиме дешевше.

Windows 8. Незважаючи на масовану рекламу, більшості користувачів з різних причин ця операційна система незрозуміла і незручна, і після декількох днів її використання вони були б не проти працювати на зрозумілою, надійною і перевіреною половиною населення планети Windows 7, тому варто це враховувати при покупці , тим більше, що перевага більш нової операційної системи всього лише в більш швидкої завантаженні, швидкість роботи програм знаходиться на приблизно однаковому рівні.

↑ к содержанию

Надійність

Найкращий ноутбук — це той, який ніколи не потрапить на ремонт. Але не можна купити ноутбук на все життя. Розраховуйте, що за умови спокійної експлуатації без падінь і розливання кави або чаю на клавіатуру він проживе близько 5-7 років, далі вже буде безнадійно морально застарілим або почнуться проблеми з фізичним старінням, повним зносом батареї, розхитуванням шарнірів, залипанням клавіш, відвалювання USB- портів і т.п. принад. Як не дивно, але надійність ноутбуків протилежна ціною — бюджетні ноутбуки виходять з ладу вкрай рідко, універсальні частіше, а потужні ігрові ноутбуки найбільш часто потрапляють на ремонт. Причина цього непорозуміння в температурі — більш потужні пристрої сильніше виділяють тепло і це ж тепло з часом і призводить до виходу з ладу і дорогому ремонту або навіть неможливості або нерентабельність ремонту. З ноутбуками початкового рівня невідомого виробника ситуація схожа на лотерею і закономірності виходу з ладу немає. Системи охолодження всіх ноутбуків з часом забиваються пилом, що призводить до перегріву, а перегрів — перша причина виходу з ладу і дорогого ремонту. У випадку, якщо ноутбук майже постійно шумить або навіть вимикається під навантаженням — негайно необхідна чистка , яку нескладно зробити навіть самостійно без розбирання ноутбука. Деренчливий звук вентилятора системи охолодження підказує, що дні його життя закінчується, якщо його вчасно не змазати.

Громадський транспорт у годину пік — кращий знищувач будь-якої складної тендітної техніки, так що не забудьте за сумку для ноутбука, у разі ударів саме хороша сумка з демпфірувальними поролоновими вставками по боках врятує вашу покупку.

Якщо для Вас надійність — головне в ноутбуці, прочитайте статтю Найнадійніший ноутбук — як він виглядає і де його знайти і багато що стане зрозуміліше, а щоб ноутбук ніколи не потрапив на ремонт в сервісний центр, виділіть пару хвилин свого часу і прочитайте статтю Новий ноутбук — як уникнути ремонту. І не забувайте, що навіть найкращий ноутбук може вийти з ладу, тому обов’язково зберігайте копії своїх домашніх фото і відео на зовнішньому жорсткому диску.

↑ к содержанию

Де купувати ноутбук?

Один з найскладніших питань перед покупкою ноутбука — де його купити?

У магазині. Ви зможете побачити, помацати і перевірити конкретний екземпляр, це все-таки важливо, так як фото та відгуки по Інтернету — це одне, а побачити своїми очима, відчути клавіші, побачити реальну якість зображення матриці і кути огляду — зовсім інше. У разі гарантійної поломки Вам достатньо просто надати продавцю гарантійний талон і сам ноутбук, і тоді вже проблема продавця, до якого сервісного центру його відправити і чому.

В Інтернеті. Тут набагато більше вибір ноутбуків, хоча вибір не завжди є плюсом, а часто лише заплутує покупця. Тут нижче ціна, часом дуже навіть набагато, але все-таки Ви купуєте в значній мірі «кота в мішку», адже особливості конкретного ноутбука ніколи не будуть помітні в каталогах і описах, при отриманні поштою не всі дефекти є можливість виявити, а в випадку гарантійного ремонту багато інтернет-магазини відправляють самостійно шукати сервісні центри.
Якщо різниця в ціні не надто велика, краще купувати в магазині. Або подивитися, спробувати і помацати в магазині, а потім по Інтернету замовити цю ж модель в тому магазині, якому Ви довіряєте.

Мені сподобалася конкретна модель, але я сумніваюся …

Знаходьте і читайте відгуки про обраної моделі (наприклад, на market.yandex.ru ), щоб схилитися до купівлі або, навпаки, відмовитися від неї. Але не забувайте, що якщо все добре, то покупець просто користується своїм ноутбуком, а відгуки часто пишуть ті, у кого щось працює «не так» (або іноді руки не з того місця), тому навіть у дуже хороших ноутбуків можуть бути негативні відгуки, так що це зовсім не ознака того, що модель невдала. Насторожувати повинно те, що негативних багато і у різних людей одні й ті ж проблеми.

Взагалі-то сумнів — корисна річ, якщо не переходити межі розумного. Ніякої ноутбук не буде ідеальним ніколи. Можна вибирати місяцями найкращий ноутбук, читати десятки і сотні відгуків, і так і не знайти ідеалу. У будь-якій складній речі обов’язково будуть недоліки, наше завдання при виборі ноутбука — щоб вони були дрібними і несуттєвими.

Якщо Ви не хочете заглиблюватися в подробиці, а чекаєте готової відповіді

Перший варіант — згадайте своїх знайомих, які добре розбираються в техніці, і візьміть їх в якості консультантів. Не варто довіряти вибір ноутбука менеджерам в магазинах, вони зазвичай хороші люди, але часто слабо розбираються в тонкощах і тому використовують помилкову формулу-шаблон «чим дорожче — тим краще», до того ж фінансово зацікавлені продати товар дорожче. Тільки не потрібно в консультанти брати завзятих геймерів, так як їх вибір зазвичай зводиться до того, щоб вибрати ноутбук подорожче виключно для ігор з максимальними налаштуваннями якості.

Другий варіант — проявіть самостійність і виберіть найбільш вподобаний зовні ноутбук Asus за ціною 400-800 у.о. на процесорі Intel сімейства Ivy Bridge або Haswell. Якщо плануєте іноді грати в ігри — то подорожче, якщо ні — то можна і подешевше, всі вони відрізняються гарними характеристиками по своїй ціні, відмінним дизайном і очікуваної довговічністю.

↑ к содержанию

Найкращі ноутбуки зими 2014-2015 року

Важливе зауваження — настійно рекомендується перед установкою операційної системи оновити BIOS ноутбука і встановлювати драйвера тільки останніх версій (з офіційного сайту). 

Компактний — Asus X200MA — недорогий нетбук, легкий, тихий, дуже зручний і при цьому досить продуктивний для неігрового використання. —

Доступний — швидкий Asus X551CA (моделі на процесорах Intel 2117U, i3 і i5 або в крайньому випадку неквапливий 1007U) або набагато повільніший Asus X551MA (всі моделі) — дуже хороші ноутбуки за невеликі гроші, можливостей яких достатньо для навчання, роботи і великої кількості сучасних ігор на мінімальних і іноді середніх налаштуваннях якості. Ці красиві, тонкі і легкі ноутбуки можна сміливо назвати бюджетними ультрабуками. —

Оптимальний — Asus X550LA (моделі на процесорах Intel i5, i7, допускається i3) — швидкий, потужний і дуже красивий ноутбук, краще співвідношення ціна-якість-продуктивність. 

Стильний — Asus PU500CA (моделі з твердотілим диском SSD від 64 Гб) — красивий, тонкий, легкий і дуже швидкий ультрабук. —

Ігровий — Asus X751LD (недорогий), Asus X750LN (оптимальний) або Asus G751JM (екстремальний) — великі і потужні ігрові ноутбуки, які потягнуть більшість сучасних ігор на середніх і максимальних налаштуваннях якості. Для останньої моделі з метою запобігання перегріву бажано використовувати охолоджуючу підставку. Здавалося б, зараз необхідно вибирати між мобільністю сучасного планшета і потужністю класичного персонального комп’ютера , але насправді саме ноутбуки — це золота середина між ними, яка поєднує зручність і автономність перших з широкими можливостями друге . І як бачите, вибрати хороший ноутбук зовсім нескладно

Понравился материал? Поделись с друзьями.


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+