Вирощування полуниці в домашніх умовах або в теплиці

Вирощування полуниці в домашніх умовах або в теплиці

Публикации

У цій статті, ми хочемо запропонувати бізнес ідею по вирощуванні полуниці. 

Полуниця, напевно, одна з найбажаніших всіма ягід. Її чекають з нетерпінням, і об’їстися нею неможливо. Але шкода, що це сезонна ягода, і вирощування полуниці на дачі в грудні не представляється можливим. Але фермери в гонитві за прибутком переступили і цю перешкоду. Вирощування полуниці в теплиці тепер всім давно відомий факт, хоч і користуються таким варіантом далеко не все. Та, в свю чергу, таке виробництво солодкої ягоди часто не цілорічне.

Ніколи не звертали уваги на виробника полуниці, яку продають взимку? Саме ізраїльтянам відома технологія вирощування полуниці цілий рік і вони її ретельно бережуть і не поспішають ділитися.

↑ к содержанию

Відкритий або закритий грунт?

Звичайно, якщо Ви збираєтеся отримувати прибуток від продажу свіжої полуниці, то вирощувати її треба на закритому грунті. Переваг вирощування полуниці в теплиці багато:

  • економія місця — землі і площі для вирощування кущів полуниці необхідно набагато менше;
  • Ви застраховані від поганої погоди. Навіть при порівняно сприятливих умовах (без граду, злив і заморозків на грунті) Ви ризикуєте втратити близько 30% ягід на відкритому грунті через погодні умов;
  • вирощування полуниці і догляд за нею в закритому грунті набагато простіше.

↑ к содержанию

Місце вирощування полуниці

Найкращими результатами по збору полуниці за сезон можуть похвалитися міні-оранжереї, в яких використовуються голландські технології. Однак це не означає, що в інших оранжереях, теплицях або навіть парниках у Вас буде поганий результат. Якщо у Вас немає можливості побудувати подібний міні-сад, Вам підійде вирощування полуниці в домашніх умовах. Для цього придатне будь-яке приміщення — підвал, гараж, порожня кімната …

Вирощування полуниці будинку може зводитися до лоджії або підвіконня. При гарній теплоізоляції та створення всіх сприятливих умов (освітлення, опалення та полив) вирощування полуниці на балконі принесе наявність ягоди в сім’ї цілий рік і прибавку до сімейного бюджету. Сортів полуниці сьогодні сила-силенна, але сорти полуниці для цілорічного вивиращіванія як такі не виділяються.

↑ к содержанию

Методи вирощування червоної ягоди

Повернемося до Ізраїлю. В їх теплицях вітається вирощування полуниці в поліетиленових мішках. Цей спосіб дійсно вигідний — місця мішки займають небагато, на плодючість не впливають, розташувати їх можна в кілька ярусів.

Принцип такий: поліетиленовий мішок наповнюється сумішшю з перліту і торфу. І те, і інше можна купити в будь-якому садівничому магазині. Як, втім, і будь-який засіб, яке може знадобитися при вирощуванні полуниці і догляду за нею. Потім мішок запаюється з одного боку, в ньому проробляються отвори, в які і висаджується розсада полуниці. Чим менше діаметр мішка, тим більше мішків у Вас поміститися на 1 кв.м.

Є два варіанти отримання саджанців полуниці:

1) купівля саджанців на ринку або у виробника;

2) вирощування розсади полуниці з насіння своїми силами.

Перший варіант простіше в плані фізичних витрат. Другий — набагато вигідніше в плані витрат. Вирощування полуниці з насіння не надто складне заняття, якщо дотримуватися всіх технологій.

↑ к содержанию

Витрати на цілорічне вирощування полуниці

Перше, що хочеться сказати — рентабельність подібного бізнесу більше 100% і, якщо після першого сезону витрати не окупилися, значить Ви десь допустили помилку. Витрати, які Вам мають, щоб почати бізнес: закупівля розсади (або насіння), закупівля торфу та перліту, які не є дорогими, витрати на обладнання та спорудження теплиці. Плюс необхідно створити крапельний полив для всіх кущів. Це не проблематично, і подібну систему поливу можна зробити своїми руками. Витрати на заробітну плату Вам не загрожують. Принаймні, на початку. Максимум — допомога членів сім’ї. Надалі кількох помічників Вам буде достатньо.

↑ к содержанию

Прибуток від цілорічного вирощування полуниці

Спробуємо скласти приблизний бізнес план по вирощуванню полуниці. На облаштування 10 кв.м полуничною плантації Вам знадобиться не більше 800 грн. При правильному догляді дрібноплідні сорти дають близько 100-200 ягід з куща, великоплідні — понад 700. У перерахунку на кг це близько 25 кг / 1 кв.м. Тобто з 10 кв. м Ви будете мати 250 кг полуниці. Це лише приблизно, тому що вирощування полуниці в домашніх умовах дає до 28кг / 1 кв.м, а при налагодженому великому виробництві — до 35 кг / 1кв.м. Розглянемо мінімальний дохід. У сезон (червень місяць) полуниця коштує близько 20-30 грн. / Кг. Тобто з 10 кв.м Ви отримаєте мінімум 3500 грн. А взимку 1 кг полуниці коштує до 150 грн! От і порахуйте можливу чистий прибуток. Враховуйте і те, що попит на цю ягоду є всі 12 місяців.

Підіб’ємо підсумки, перерахувавши переваги вирощування полуниці цілий рік:

  • мінімальні вкладення грошей для старту;
  • наявність у сім’ї свіжої полуниці 12 місяців у році;
  • порівняно невелика конкуренція серед вирощують полуницю взимку (як раз, коли вона стоїть в 5 разів дорожче);
  • малі витрати часу — по початку Ви будете витрачати близько 3 годин на добу;
  • постійний попит на продукцію;
  • дуже висока рентабельність.

Звичайно, як і у кожної медалі, у вирощування полуниці цілий рік теж є свої мінуси. Але вони незначні в порівнянні з усіма позитивними моментами!

Якщо ви забажаете дізнатися більше про інші бізнес ідеї, то вам буде корисно відвідати форум biznet.kiev.ua.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+