Як працює твердопаливний котел

Як працює твердопаливний котел

Публикации

Діапазон застосування котлів на твердому паливі досить широкий, такі котли використовуються в побутових і промислових умовах. Котли застосовуються для опалення виробничих приміщень, шкіл, поліклінік, приватних домоволодінь.

tk_w

Виробничим підприємствам, які займаються деревообробкою, вигідно встановити на своїй території котел на твердому паливі. Деревні відходи, що залишилися після обробки дерев’яних конструкцій, можна використовувати для спалювання в котлі, обігріваючи заводські цехи та приміщення.

↑ к содержанию

Переваги котлів на твердому паливі

Головною перевагою твердопаливних котлів є їх незалежність від електроживлення. Від електроживлення можуть працювати димоходи, якими оснащені сучасні моделі твердопаливних котлів.

Побутовий котел в автоматичному режимі підтримує температуру в теплоносії. Спеціальний датчик швидко реагує на зміну температури. При підвищенні температури вище допустимої, заслінка прикривається, і процес горіння пригальмовується. При зниженні температури, заслінка відкривається.

Сучасні варіанти твердопаливних котлів мають великий об’єм камери для палива. Містка камера дозволяє збільшити час роботи котла після одного завантаження, до восьми годин. ККД камери для згоряння палива підвищується за рахунок подачі повітря, регулювання тяги здійснюється клапаном диму. Котел оберігає від перегрівання охолоджуючий контур. Температуру можна знизити за допомогою термостата або в ручному режимі.

Котел оснащений ТЕН’ом. ТЕН підтримує температуру теплоносія в періодах між протапліваніі. ТЕН включається, коли температура в камері для згоряння, знижується. Витрата електроенергії при включенні ТЕНу мінімальний, електричні котли для обігріву споживають набагато більше електрики.

На сайте e-klimat.ua вы найдете широкий выбор твердотопливных котлов bosch.

↑ к содержанию

Моделі котлів з чавунними і сталевими теплообмінниками

Чавунний котел, характеристики моделей котлів з чавунними теплообмінниками:

  • Чавунний теплообмінник не іржавіє;
  • Чавун має велику теплоємність;
  • Чавуну потрібно більше часу для нагрівання;

Теплообмінник може піддатися температурному удару. Різниця температур, може стати причиною виходу з ладу секції агрегату;
 
Варіанти твердопаливних котлів мають сталевий теплообмінник:

  • Легше переміщати і транспортувати;
  • Теплообмінник має високу міцність, здатний витримувати удари;
  • Агрегатам не страшні різкі температурні перепади;
  • Вартість котла зі сталевим елементом значно нижче;
  • Не піддаються корозії.

↑ к содержанию

Котли з верхнім горінням

Котел HARDY. Період часу горіння в котлах збільшений за рахунок розташування системи горіння — зверху в низ. Одна подача дров забезпечує тривалий період роботи котла.

Опалювальні котли з верхнім горінням заповнюють дровами, тирсою, торф’яними брикетами. Агрегат має невелику площу, переважно високий. При аварійному вимкненні, температура в камері підвищується незначно.

Твердопаливні котли цього виду, мають один недолік — їх вартість значно вища традиційних, стандартних моделей. У котли з верхнім типом горіння не можна довантажувати паливо в палаючому стані.

↑ к содержанию

Як працює твердопаливний котел газогенераторного котла

Газогенераторний котел. Під дією високих температур, деревне паливо розкладається на вугілля та піролізний газ. Газогенераторний агрегат обладнаний двома камерами для спалювання палива.

Перша камера відповідає за стандартне згоряння. У режимі тривалого горіння, камера контролює згоряння піролізу і процес згоряння деревного вугілля. Виділене тепло підігріває теплоносій і повітря, яке надходить у верхній відсік згоряння.

Газогенераторний котел має перевагу в наявності великої тимчасового інтервалу між заправками пальним. Котел відрізняє висока екологічність, при горінні не виділяє шкідливих речовин. З недоліків — досить велика ціна котла і необхідність в електроживленні. Якісний котел вітчизняного виробництва дивіться тут.

↑ к содержанию

Принцип роботи пелетних котлів

Твердопаливні котли Ретра-4М дуовіт якості горючого матеріалу пелетні котли використовують гранули з деревини, які виготовляються з відходів, що утворюються на деревообробних виробництвах.

Невеликий розмір гранул дозволяє автоматизувати роботу котла, гранули з відсіку для зберігання (бункера), по транспортеру (шнек), потрапляють в камеру спалювання (пелетних пальник). Дві лінії для подачі пального забезпечують пелетних котлів високий рівень безпеки.

Електронний механізм регулює продуктивність котла, людина управляє процесом дистанційно, пультом управління.

Котли пелетні від українських виробників:

  1. Ретра 4М ДУО
  2. ATON EcoMatic

Залежно від передбачуваних умов використання та географії проживання, можна вибрати відповідний твердопаливний котел.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+