На що дивитися при купівлі квартири?

На що дивитися при купівлі квартири?

Общие советы

Квартира у власності — мрія багатьох, для кого-то нездійсненна, для кого-то реальна, і ось, в той самий момент, коли Ви маєте в своєму розпорядженні потрібну суму коштів і готові втілити свою мрію в життя, приходить час задуматися: на що звертати увагу, коли вибираєш майбутню квартиру …

Аспект перший: пользовательскій.Основние параметри, на які зазвичай звертають увагу — це місце розташування, і архітектурне рішення.

Місцезнаходження можна розглядати в двох площинах: по віддаленості від центру міста — відповідно, чим ближче, тим престижніше.

І за характеристиками локального розташування — соціальна інфраструктура (актуально наявність поблизу поліклініки, освітніх установ, магазинів, стадіонів, парковки для авто, пр.), Віддаленість від зупинок громадського транспорту, рівень криміногенності району, екологія, впорядкованість дворової території і під’їзду.

Під архітектурним рішенням квартири будемо розуміти характеристику будинку в цілому (наявність централізованих комунікацій, наявність ліфта, пожежних сходів і ін., Зовнішній вигляд будинку).

Поверховість (так уже склалося, що нарікання до першого поверху — це вогкість, холодні підлоги, цікаві перехожі в вікнах або сусіди, які забули ключ від під’їзду, останній поверх, якщо він не відкриває дивну панораму на місто, загрожує зламаним ліфтом і ризиком протікання даху) , планування (краще, коли кімнати і санвузол роздільні + індивідуальні потреби покупця), наявність балкона або лоджії.

Ми навмисне не акцентуємо увагу на стан квартири: ринок первинного, а тим більше вторинного житла розвинений досить, щоб адекватно реагувати на даний параметр — в результаті, питання впирається лише в ціну квартири.

Поэтому, если вы определились в цене, вам может понадобится быстрое оформление купли продажи квартиры.

Важливо пам’ятати про сусідів: це можуть бути любителі гучної музики, любителі випити, любителі попросити сіль три рази в день і ін. Якщо Вас дійсно зацікавила квартира — не соромтеся, зателефонуйте в сусідню на майданчику двері, поясніть ситуацію і запитайте про сусідів — вб’єте двох зайців: і на сусіда подивіться і додаткову інформацію дізнаєтеся.

Аспект другий: юридичний. Будь-яка угода повинна бути чистою — це значить законною і не мати підводних каменів. А угода з придбання квартири — тим більше.

З приводу законності — переконайтеся, що власник / продавець / агент готовий показати свідоцтво про право власності, документ-підставу (договір купівлі-продажу, участі в пайовому будівництві, свідоцтво про право на спадщину, пр.) І технічний паспорт.

Якщо не готовий і з’являються формулювання формату «в день підписання договору або скину електронкою скани ..» і т.д — говорите немає і перемикайтеся на інший об’єкт або беріть тайм-аут до появи документів.

Якщо так — на що дивимося. Терміни позовної давності (за Свідоцтвом про право власності та документу-основи): якщо перехід права власності відбувся більше трьох років тому — не варто особливо морочитися, якщо менше, тобто термін позовної давності ще не минув і тоді краще ознайомитися на яких умовах складений договір, за яким квартира перейшла у власність поточному продавцеві, чи є підтвердження оплати за договором.

Суміжні претенденти: квартира може бути спільно нажитим майном, тоді для угоди буде потрібен дозвіл дружини продавця. Ситуація може ускладнитися, якщо в момент придбання квартири продавець був одружений (тобто «нажили спільно»), а на момент покупки — вже немає — уточнюйте цю позицію.

Спадкоємці (якщо квартира перейшла у спадок) не повинні лякати майбутнього правовласника, — за винятком «скелетів у шафі»: спадкоємців-інвалідів та спадкоємців-пенсіонерів.

Простежити історію квартири досить непросто, один і варіантів — виписка з будинкової книги — там буде видно, хто і коли був прописаний в квартирі (в т.ч. діти!).

І ще один інструмент мінімізації ризиків — ВИТЯГ про наявність / відсутність обтяжень: документ, який видає актуальну інформацію не тільки про всіх власників майна, а й про існуючі обтяження (іпотека, довгострокова оренда).

Перепланування в квартирі ідентифікуються за двома ознаками: відповідність плану в техпаспорті фактичному стану (звіряти самостійно) і відповідність площі по техпаспорту площі, зазначеної у Свідоцтві (при наявності розбіжності причиною може бути перепланування).

Чим страшна перепланування? Якщо абстрагуватися від варіанту, відповідно до якого в процесі перепланування пошкоджена несуча балка, основний недолік — це неприйняття перепланувань банками, які в більшості випадків видають іпотечні кредити на покупку житла. Якщо ж ви на самофінансуванні — боятися особливо нічого …

За матеріалами сайту http://www.notarius-kyiv.com.ua/dogovor-kupli-prodazhi/

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+