Як правильно витрачати гроші, або метод 6 конвертів

Як правильно витрачати гроші, або метод 6 конвертів

Общие советы

Суть цього методу полягає в тому, щоб завести 6 конвертів, кожен з яких призначений для певних витрат, і відкладати в них частину своєї зарплати. Якщо вам не хочеться зберігати гроші в конвертах, придумайте що-небудь інше. Зберігайте гроші в 6 банках, 6 пакетах або в 6 шкарпетках, наприклад. Без різниці. Суть від цього не зміниться. Я для себе вибрав конверти. А тепер давайте розберемося, як правильно розподіляти купюри по цим конвертах і на що їх витрачати.

Як правильно витрачати гроші і планувати бюджет?

Грошовий конверт № 1 — для існування

Сюди ви повинні відраховувати 55% свого доходу. Це ті гроші з вашої зарплати, які ви будете витрачати на найосновніші витрати: харчування, одяг, транспорт, медичне обслуговування, оренда житла, іпотечний кредит, податки і т. П. Тобто це ті витрати, без яких ніяк не обійтися. Ну це, як то кажуть, і їжаку зрозуміло. Всім нам потрібно за щось існувати в цьому тлінному світі.

Грошовий конверт № 2 — на розваги

Це мій улюблений конверт. У нього потрібно класти 10% від свого доходу. Всі ми люди і всі ми хочемо відпочити. Ось за ці гроші і відпочивайте. Вийдіть кудись посидіти з друзями, сходіть на масаж або оздоровитесь в басейні. Також можна сходити на якусь театральну виставу або на показ фільму в кінотеатрі. Покататися на ковзанах — теж непогана ідея. Коротше, витрачайте ці гроші так, як забажаєте. 10% — це звичайно не багато, але на щось та й вистачить.

Грошовий конверт № 3 — для інвестицій

Цей конвертик призначений для заощаджень. У нього так само відраховуйте 10% від кровно зароблених. Ці гроші призначені тільки для інвестицій. Їх не можна витрачати наліво-направо (так само, як і не можна лягати спати напроти дзеркала). Цю денюжку потрібно вкладати в те, що в майбутньому може приносити вам пасивний дохід. Якщо ви хочете бути фінансово незалежними, вчіться правильно вкладати гроші.

Грошовий конверт № 4 — на освіту

Ніколи не забувай поповнювати цей конверт. Без задньої думки відкладайте в нього 10% з кожної своєї зарплати. Найціннішими вашими вкладеннями є вкладення в самого себе. Пам’ятайте про це. Ці гроші потрібно витрачати на навчання. Це можуть бути як книги, так і якісь курси. Не обходить стороною то, що може допомогти вам розвинути ваші вміння і навички. Ніколи не тисніть грошей на самоосвіту! До речі, якщо вже я заговорив про книгах, пропоную почитати про 7 навичках високоефективних людей від Стівена Кові.

Грошовий конверт № 5 — на великі витрати

Сюди також, як і в попередні три конверти відраховуйте 10%. Ці гроші призначені для витрат на великі витрати: відпочинок, побутова техніка, автомобіль, квартира і т. П. Ясна річ, що відкладаючи всього лише 10% від своєї заробітної плати, на квартиру або машину накопичити нереально. По крайней мере, одного життя для цього точно мало. Але якщо ви не будете залишати порожніми конверти №3 і 4, а також будете розвивати себе і свою справу, то грошовий конверт №5 буде поповнюватися набагато частіше.

Грошовий конверт № 6 — на благодійність

Виділяйте зі свого доходу 5% на подарунки близьким вам людям і благодійність. Подарунки — це завжди приємно, а пожертвувавши гроші на благі справи, ви не тільки зробите допомогу нужденним, а й розбудіть в собі море натхнення. І це я вам не з чуток говорю 🙂

Ось як правильно витрачаються гроші, виходячи з моїх міркувань. Для мене підходить такий варіант розподілу бюджету, тому що у мене є всі ті потреби, які я описав: щоденні витрати, розваги, інвестиції, освіту, великі витрати, благодійність. Мені все це потрібно.

Я також розумію, що зарплати і обставини бувають різними, і кожен витрачає гроші в міру своїх можливостей. Тому ваші відсотки для конвертів можуть бути зовсім іншими. Якщо ви вважаєте, що вам не потрібен той чи інший конверт, то можете його і не заводити. Справа ваша. Я лише спробував донести саму ідею поділу бюджету і розумної витрати грошей.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+